Skip to main content
školní sady pro holky a kluky

Co a kdy nakupovat pro budoucího prvňáčka

 

Zápisy do škol máme za sebou, ve většině případů už také víme, na jakou školu náš budoucí prvňáček nastoupí. Co ale do školy pro svého prvňáčka pořídit? A co vlastně dostanou děti od školy?

Co zajišťuje pro prvňáčka škola

Školy musí zajistit prvňáčkům všechny učebnice a pracovní listy. Kromě toho dostává škola na každého žáka první třídy z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 500 Kč, za které má škola zajistit pro školáka školní a výtvarné potřeby. Do školního roku 2022/23 byl příspěvek na žáka 200 Kč.

O tom, co školy v rámci 500 korunové dotace nakoupí (a jak výhodně), si rozhodují většinou učitelé budoucích prvňáčků. Někteří učitelé nakupují v papírnictví na náměstí, někteří využívají nabídky na internetu. Activáček.cz nabízí školám 3 varianty cenově zvýhodněných balíčků pro prvňáčky – varianta výtvarka, varianta psaní a varianta psaní + výtvarka. Balíčky obsahují pouze ověřené výrobky domácích i světových značek např: Koh-i-noor, Centropen, Maped aj. Za 500 Kč tak mohou školy u nás pořídit pro své školáky kvalitní školní a výtvarné potřeby se slevou až 25 %. V případě, že školám naše složení balíčku nevyhovuje, nabízíme jim možnost poskládat si balíček tzv. na míru, přesně dle jejich požadavků.

 

Školní potřeby od pastelky po školní sešity

Co tedy mají koupit rodiče?

Rozhodně kvalitní školní aktovku nebo batoh. O tom, na co si dát při výběru pozor, si můžete přečíst v našem příspěvku.

K aktovce nebo batohu můžete také pořídit prázdný penál, sáček na cvičky a kufřík na výtvarnou výchovu. Čeká vás i nákup sportovního oblečení a obuvi na tělesnou výchovu. Máme pro vás tip pro holky – jsou jimi barevné dětské legíny, se kterými budou za hvězdy.

S nákupem dalších školních a výtvarných pomůcek ale vyčkejte na informativní schůzku s budoucí  třídní učitelkou/ učitelem, která obvykle proběhne v červnu.  Na takové schůzce obdržíte seznam, co máte do školy pořídit vy. Někteří učitelé mají jasnou představu o školních a výtvarných potřebách a vyžadují  i konkrétní značku.  Můžeme si o tom myslet své, ale většina z nás nebude vlastní dítě znevýhodňovat tím, že nebude tento požadavek respektovat. Na této schůzce byste se také měli dozvědět, co zajistí škola.  Pokud ne, zeptejte se.

Hledáte kvalitní školní potřeby pro svého prvňáčka? Inspirujte se v našich testech výtvarných školních potřeb – například voskovek, pastelek či vodovek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.