Skip to main content
akvarelové pastelky koh-i-noor

Akvarelové pastelky. Láska na první čmárnutí

Taky jste podlehli boomu antistresových omalovánek? Já až po uši, přiznávám. Vyzkoušela jsem nejen spoustu omalovánek od různých autorů a vydavatelství, ale hlavně různé techniky vymalovávání. A to mě chytlo! Mojí doslova srdcovou záležitostí se, právě díky omalovánkám pro dospělé, staly akvarelové pastelky. Malovala bych s nimi i nákupní seznam pro manžela.

Mojí úplně první zkušenost s akvarelovými pastelkami zhlédněte na videu nebo se o ní dočtete v článku Inspirační vymalovánky.

Jen pro pořádek a na vysvětlenou – co jsou akvarelové pastelky?

akvarelové pastelky koh-i-noor mondeluzAkvarelové pastelky jsou speciální pastelky, které se dají rozmýt (rozmazat) vodou. Stačí jen něco nakreslit na papír a štětcem navlhčeným ve vodě rozmazat. Výsledný obrázek má většinou sytější barvy a vypadá jako by byl namalovaný vodovkami. Dá se s nimi různě stínovat, dělat přechody, vpíjet barvy mezi sebou. Důležité je používat akvarelky na tvrdší nebo přímo akvarelový papír, obyčejný se po navlhčení krabatí.

Co mě na akvarelkách nejvíc baví?

Ta jednoduchost, žádná složitá příprava pro malování a vždy perfektní výsledek. Jen otevřete omalovánky, vezmete pastelky, malujete a pak navlhčeným štětečkem vyladíte obrázek tak, že vypadá jak od profíka. Jestli vás, stejně jako mě, nebaví malovat vodovkami nebo chcete povýšit malování pastelkami na vyšší level, pak se nemusíte dál rozmýšlet.

Jaké akvarelové pastelky vybrat? koh-i-noor mondeluz mandala s voudou a bez

Vyzkoušela jsem dvoje: Koh-i-noor Mondeluz a Maped Aqua. Popravdě, těžko se mi hledaly rozdíly, oboje jsou kvalitní a příjemně se s nimi pracuje. Pro porovnání jsem s nimi vymalovala obrázky, kde si sami můžete porovnat a najít rozdíly.

Kohinorky bych doporučila pro starší nebo zkušenější malíře. Mají hodně měkkou tuhu, přirozené syté barvy a lehce se s nimi kreslí. Malování s nimi je opravdu radost a relax.

 

Akvarelové pastelky Mondeluz Koh-i-noor

maped aqua mandala s vodou a bez

 

Akvarelky Maped jsou trojboké, což ocení hlavně děti nebo školáci, balení obsahuje i štětec. Mají hezké výrazné barvy. Skvělé pro toho, kdo si chce malování s akvarelami vyzkoušet.

 

 

Akvarelové pastelky Maped

Před časem jsme publikovali test Vodou rozmývatelné pastelky, kde můžete o akvarelkách zjistit další informace nebo si prohlédnout obrázky.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.