Skip to main content

9 věcí, které prvňáček ve škole nedostane a potřebuje

Váš prvňáček dostane ve škole základní potřeby na výtvarnou výchovou a psaní. Na vás rodičích je dovybavit svého školáčka dalšími nezbytnými pomůckami, jako je aktovka, penál, věci na tělesnou a výtvarnou výchovu. Myslet musíte i na dodržování pitného režimu školáka a na jeho svačiny. Na to se hodí lahve na pití a svačinové boxy. Všechny tyto věci můžete kupovat s předstihem. Ať toho pak nemáte moc.

1) Aktovka

aktovka pro prvňáčky s dinosaury aktovka pro prvňáčky s motýlem

Aktovka patří mezi nepostradatelnou věc, kterou ve škole určitě nedostanete. Někteří prvňáčci jsou už majitelé aktovky od Vánoc a jiní na ni čekají až do srpna. Aktovka musí splňovat určité parametry, abyste dětem šetřili jejich záda. 

2) Box na sešity nebo desky s drukem

box na sešity uvítá prvňáček fotbalista box na sešity Unicorn pro prvňáčky

Nechcete, aby měly sešity oslí rohy? Nebo skončily pomačkané na dně aktovky? Boxy na sešity nebo desky s drukem ochrání sešity před poškozením nebo znečištěním. A prvňáček má i přehled, kde sešity v aktovce má. 

3) Penál

Penál s dinosaury uvítá prvňáček Penál s motýlem pro prvňáčka

Penál doporučujeme jednopatrový s jednou nebo dvěma chlopněmi s poutky, aby to děti měly přehledné. I do jednopatrového penálu se vejdou všechny potřebné věci. Potřeby na výtvarnou výchovu si děti nechávají ve škole. Do penálu proto patří jen základní psací potřeby, jako je tužka, pár barev pastelek, guma a ořezávátko ideálně s malou odpadní nádobkou.

 

4) Vak na tělesnou výchovu

Vak na cvičky s autem Sáček na cvička Frozen

Děti potřebují mít věci na tělesnou výchovu na jednom místě. Ideální je vak (sáček), kam se vejdou tepláky, tričko, kraťasy, obuv do haly a na hřiště.

5) Kapsář na lavici

Kapsář do lavice pro prvňáčky fotbalisty kapsář na lavici s jednorožcem

Textilní kapsář je určený na školní potřeby, které děti potřebují mít při ruce, ale zároveň které nesmí překážet na lavici. Kapsáře mají několik kapes a jsou vyráběné z materiálu, který vydrží. Kapsář se zavěsí z boku na lavici. S jeho koupí počkejte ale na doporučení ze školy.

6) Zástěrka

Zástěrka pro prvňáčka  s Tatrou Zástěra pro prvňáčka s romantickým koněm

Na výtvarnou výchovu určitě děti potřebují něco, co jejich oblečení ochrání před tvořivým rozletem. Můžou mít starou košili, ale ta je většinou dětem velká a necítí se v ní dobře, nebo staré tričko, které si přetáhnou přes školní oblečení, nebo právě zástěrku. Dětské zástěrky jsou pohodlné, praktické a z materiálu, který vydrží.

7) Lahev na vodu

Lahev Oxybag s dinosaurem Zdravá lahev 0,5 l pro prvňáčka

Pitný režim je důležitý nejen pro prvňáčky. Když děti mají žízeň, tak se hůř soustředí a může je i bolet hlava. To pak to učení moc dobře nejde. U lahví se klade důraz na to, aby lahev neprotékala a dala se snadno vymýt. Tip: Ráno dejte do lahve jen šťávu a vodu si prvňáček doleje ve škole. Ulehčíte mu tak aktovku.

8) Svačinový box

Dvoupatrový svačinový box Maped Svačinový box Zdravá sváča

Svačinové boxy jsou velmi praktické. Vyhnete se drobkům v aktovce či zašpinění věcí od lžičky od jogurtu. Dobře se udržují a doma se vám nekupí igelitové sáčky.

9) Papírové kapesníčky

kapesníčky v krabičce papírové kapesníčky

Kapesníčky se hodí nejenom na smrkání, ale děti je i využijí při nějaké svačinové či picí nehodě.

Nezapomínejte, že děti mají rády věci sladěné. Váš prvňáček bude mít radost, když bude ve škole s motivy, které má oblíbené. Má rád dinosaury, fotbal, jednorožce, počítačové hry či jedete v oblíbených filmech? Prohlédněte si sladěné kolekce.

Dinosauři >>

Ledové království  >>

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *