Skip to main content

Tip na extra lehkou aktovku české značky Oxybag

 

Máte doma budoucího prvňáčka, který bude nosit aktovku? Máme pro vás tip na extra lehkou aktovku.  Proč je tak důležitá váha aktovky? U dětí v první třídě je páteř ještě ve vývinu, proto není dobré ji zatěžovat.

Jak vypadá extra lehká aktovka?

Doporučujeme aktovku z řady Premium Light od značky oxybag®. Pod značkou oxybag® vyrábí česká firma Karton P+P školní aktovky a batohy, které jsou vyvíjeny ve spolupráci s fyzioterapeuty tak, aby minimalizovaly negativní vliv na pohybový aparát dětí, respektovaly přirozený tvar páteře a díky nastavitelným popruhům respektovaly růst dítěte.

Školní aktovka pro prvňáčky Premium Light je lehká, protože má odlehčenou, pevnou konstrukci. Díky odlehčenému materiálu váží pouhých 900 g. Aktovka má pevné dno, a tak dobře stojí, ať je plná nebo prázdná. Polstrování je z příjemného prodyšného materiálu. Dětská záda se tolik nezapotí.  Široké měkčené popruhy jsou navrženy tak, aby dokonale přilnuly a rovnoměrně zatížily ramena dítěte. Pro pohodlnější nošení je aktovka dále vybavena přítažnými a hrudními popruhy.  Aktovku ocení především děti s výškou od 121 cm.

Vnitřní uspořádání aktovky

Vnitřní uspořádání prostoru je neméně důležité. Těžší věci dávejte v aktovce co nejblíž k zádům. K tomu je ideální jedna hlavní prostorná vnitřní komora. Umístíte pak správně desky s učebnicemi a sešity právě na zádovou stranu aktovky. Lahev na pití vložíte do boční kapsy. Přední kapsa se hodí na svačiny. Váš prvňáček je v bezpečí i při zhoršené viditelnosti, protože aktovka má bezpečností reflexní prvky. Objem této aktovky je 27 l a rozměry jsou 33 x 31 x 18 cm.

Motivy aktovek

Výrobce aktovek ví, že motiv u aktovky hraje velkou roli. Řada Premium Light má aktovky pro kluky i holčičky. U kluků vedou aktovky s traktorem či fotbalovým míčem.

Holčičky ocení motiv z filmové předlohy Ledové království nebo mazlíčky.

Oxybag jde ještě dál a pořídit můžete i cenově zvýhodněné sety, kdy u aktovky je penál a sáček na cvičky.

Potřebujete aktovku, do které se víc vejde

Potřebujete trochu víc prostoru v aktovce? Aktovky z řada Premium značky Oxybag mají objem 28 l a váží 1 100 g. A určitě potěší motivy. Na své si přijdou nadšení hasiči, milovníci lenochodů a sběratelky motýlů.

Tip: I děti mají rády sladěné věci. Prohlédněte si celé kolekce s jednotlivými motivy >>

Víte, co a kdy nakupovat pro svého prvňáčka? Přečtěte si na našem blogu článek Co nakupovat pro budoucího prvňáčka >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *