Skip to main content
jarní tvoření hrátky s drátky

Jarní tvoření – hrátky s drátky

Zima je dlouhá a všichni už se určitě těšíte na jaro – na to krásné období, kdy se všechno začíná zelenat, na zahrádkách rostou první kytičky a venku můžeme potkat malá kuřáka, káčátka a jiná zvířátka. Tak se s námi pojďte na toto krásné období připravit! Máme pro vás takové tvoření s drátky, které zvládnou i malé děti úplně samy.

Vyzkoušeli jsme vyrábění plyšových zvířátek úplně jednoduchou technikou – pomocí plyšových drátků. Tyto drátky jsou k dostání v mnoha barvách a práce s nimi je opravdu snadná.

Co budete potřebovat:Zvířátka z modelovacích drátků

Postup:

Drátek jednoduše stočíme do podoby zvoleného zvířátka. Potřebná délka drátku lze zkrátit štípacími kleštičkami – pokud nemáte, použijte nůžky, ale raději nějaké starší, protože stříháním drátku je ztupíte.

Bříška, čumáčky ocásky, zobáčky apod. přilepujte tuhým lepidlem, které je k dostání v lepicích tyčinkách – tekuté lepidlo (vyzkoušeli jsme lepidlo Herkules) se totiž do plyšových drátků vsákne a části se vám k sobě nepřilepí.

Aby zvířátko stálo, vyrobte mu ze zeleného drátku podstaveček – 2x stočíte drátek do oválku s mezerou uprostřed a zvířátko do něj už jen posadíte.

Pokud chcete zvířátka ještě zdokonalit, můžete základ tělíčka vytvořit pomocí bambulky z vlny a plyšovým drátkem dotvoříte hlavičku, ouška a nožičky.

Jak vidíte, tvorba plyšových zvířátek je úplně jednoduchá a děti budou nadšené z toho, že si mohou vyrobit zvířátka, která chtějí, nebo zmenšeniny oblíbených plyšáků na cesty.

A samozřejmě inspirace na závěr 🙂

Tip: Podívejte na další náměty na jarní vyrábění.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *