Skip to main content

Psací potřeby k přijímacím zkouškám na střední školu

 

Každý rok na jaře probíhají přijímací zkoušky na střední školy. Aby testy proběhly tak jak mají, nestačí mít jen znalosti, ale jsou důležité i správné psací a rýsovací potřeby. Je škoda přijít o body kvůli propisce, která dělá šmouhy nebo pravítku, co má otřepané okraje.

Jaké psací potřeby potřebujete?

Základem je kuličková tužka/propiska v modré nebo černé barvě. Psací potřeby se nesmí rozmazávat. Zakázaná jsou gumovací pera či rollery, jako je například Pilot FriXion. Doporučujeme si psací potřeby vyzkoušet. Zkontrolovat stav náplně. A mít raději rezervní propisku. Kdyby náhodou…

Jaké propisky použít?

Doporučujeme propisky, které mají dobře řešenou úchopovou část, ať už pogumováním nebo masážními body. Právě řešení úchopové části děti ocení. Není nic horšího, než když vám tužka stále klouže mezi prsty. A u přímaček se nejeden student pěkně zapotí!

Pogumovanou úchopovou část, která v prstech neklouže, mají třeba kuličková pera Pilot Super Grip  nebo Pilot G-2. Další výhodou těchto propisek je, že vidíte stav náplně.

modrá propiska PilotČerná propiska Pilot

modrá propiska G-2černá propiska G-2

Masážní a protiskluzové body, tak zvanou grip zónu, mají například propisky od značky Faber-Castell.

růžová propiska Gripp Faber-Castellpropiska Gripp Faber-Castell

Pokud raději dáváte přednost úchopu z měkkého materiálu, doporučujeme kuličkové tužek  Polly Ball od Faber-Castell.

modrá propiska Faber-Castellčerná propiska Faber-Castell

Při vypracovávání testů z českého jazyka se bude hodit zvýrazňovač. Na zvýraznění slov či vět, které jsou v delších textových částech. Doporučujeme zvýrazňovač se seříznutým hrotem, protože s ním můžete i podtrhávat.

zvýrazňovač KORESzvýrazňovač Stabilo

 

Rýsovací potřeby

Na řadu přichází rýsovací potřeby. Zrovna u geometrie může vaše dítko nabrat body a byla by škoda o ně přijít jen kvůli tomu, že pravítko má na hraně vroubky, tužka se rozmazává nebo láme a u kružítka nedrží tuha. To jsou nejčastější nešvary, se kterými se u zkoušek žáci potýkají.

Trojúhelník s ryskou a plastový úhloměr zaručí přesné zanesení přímek a úhlů.

trojúhelník s ryskou       úhloměr Maped

Kružítko doporučujeme s patentovaným systémem zajištění ramen v požadované poloze. Opět doporučujeme kružítko předem vyzkoušet. Aby tuha byla řádně utažená a nezajížděla a hlavně, aby byla ořezaná. Tužka na rýsování by měla být tvrdá s označením H nebo číslem 3. I u tužky děti ocení protiskluzovou úchopovou zónu. Nezapomeňte na gumu.

 

kružítko Mapedgrafitová tužka Faber-Castell

 

Učitelé v škole jistě dětem poradí, co můžou a nemůžou při testech mít. Ale určitě nepodceňujte i tuto část přípravy.

Držíme palce všem budoucím středoškolákům. Co řeší středoškoláci po přijetí na školu? Co budou mít první den na zádech. Teda přes rameno 😉

Přečtěte si recenzi dvou teenagerek na batohy Walker >>

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *