Skip to main content
djeco origami letadla

5 druhů vlaštovek z papíru

Schválně, kolik různých druhů vlaštovek/šipek/letadel umíte složit z papíru? Já se přiznám bez mučení, že dvě. Jednu z obdélníku (klasický papír A4) a pak složitější ze čtverce. Jejich létání  je ale vždycky spíš střemhlavý pád. Proto jsem byla opravdu zvědavá, jak si povedou letadla z kreativní sady od Djeco – 5 různých druhů letadel, která prý opravdu létají.

Vlaštovky jako letadla

Sada Letadla obsahuje 20 natištěných papírů (5 druhů letadel, každý po 4 kusech), 20 samolepek pilotů a pak obrázkový návod na skládání.5 vlaštovek z papíruPoskládat letadla by měly (s malou pomocí) zvládnout děti od 7 let. Tak jsme to s Tomem zkusili. Koukněte na video, jak nám to šlo 🙂

Shrnutí 

Toma skládání bavilo a jsem si jistá, že by 3 z 5 druhů letadel poskládal úplně bez pomoci. Postupuje se hezky podle obrázkového návodu. Na papíru, z kterého se letadlo skládá, jsou napsaná čísla značící jednotlivé kroky postupu a pak naznačené čáry, kam až papír přehnout.

U dvou typů letadla jsme se museli pečlivěji kouknout na návod, jelikož se přehýbal papír opačně. Tady byl Tom trochu bezradný, proto je dobré napoprvé dětem se skládáním pomoci. Ještě při uhlazovaní přehybů papíru, obzvlášť tam, kde je víc přehybů na sobě, se ruce dospěláka hodí.  

Na sadě se mi líbí, že letadla jsou krásně propracovaná, jejich skládání je tak akorát složité a hlavně létají! Takže po složení si je nevystavíte na poličku, ale užijete si spoustu zábavy 🙂

Jediné, co tak úplně na letadlech nedrželo, byli samolepkoví piloti, museli jsme je do kokpitu usadit oboustrannou lepicí páskou.  


Zkoušeli jste skládat letadla? Máte nějaké nápady na hry s nimi? Kolik druhů vlaštovek umíte složit? Podělte se v komentářích nebo na facebooku.

3 thoughts to “5 druhů vlaštovek z papíru”

  1. Zajímalo by mě, jestli je návod na druhou vlaštovku hádanka (abychom namáhali mozek), nebo zmetek (něco důležitého vypadlo.)

    1. Mojmíre, nejspíš bude správná třetí odpověď – lákadlo 🙂 Smyslem článku a videa je ukázat, jak kreativní sada vypadá a jak se s ní pracuje. Kompletní návody na vlaštovky už jsou pak součástí této sady 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.