Skip to main content

Záložka do knížky – DIY

Nevím, jak to máte vy, ale já pořád na tištěnou knihu nedám dopustit. Miluji vůni nových stránek, (pravidelně si chodím přivonět do knihkupectví 🙂 ), a zároveň mě baví sledovat, kolik stránek z knihy mi ještě zbývá do konce. A k téhle čtenářské úchylce 🙂 se vždycky hodí pořádná záložka. Ideálně vlastnoručně vyrobená, tak pojďme na to. 

Co budeme potřebovat:

Jak na to:

  1. Barevnou čtvrtku si před sebe položíme na šířku, tužkou načrtneme požadovaný tvar záložky a vystřihneme.
  2. Na vystřiženou záložku nalepíme omalovánku nebo bílý papír. Na ten si můžeme nakreslit motivy, jaké budeme chtít. Ve špičce záložky vytvoříme děrovačkou otvor pro přivázání střapce.
  3. Z vlny si vytvoříme střapec. Vlnu namotáme na prsty, rozstřihneme v úrovni malíčku a v půlce svážeme. Při svazování necháme jeden konec vlny delší, tím pak připevníme střapec k záložce. Můžeme ho ještě přizdobit korálky. Střapec ovážeme ještě jednou, tentokrát asi v 1/3. Nůžkami pak střapec zarovnáme do vhodné délky.
  4. Nakonec záložku dozdobíme srdíčkem z raznice nebo si jej vystřihneme. A nyní se pustíme do nejlepší části – vybarvování!

Tak pohodové čtení za dlouhých zimních večerů 🙂


Pokud se vám náš návod líbil a tvořili jste s námi, pak se nám pochlubte v komentářích pod článkem nebo na našem facebooku či instagramu. Udělá nám to tááákovýhle úsměv na tváři. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *