Skip to main content

První obraz v životě díky akrylovým 3D popisovačům

Sháněla jsem obraz, který by se mi hodil do chodby v bytě. Protože jsem si z různých důvodů nic nevybrala, a pracuju ve firmě, kde se to výtvarnými potřebami hemží, padlo rozhodnutí namalovat si obraz vlastní. Upozorňuji, že jsem nikdy moc nemalovala. Vzala jsem to tedy jako výzvu. Lákalo mě vyzkoušet akrylové popisovače Edding. A zde je moje zkušenost s nimi.

Postupovala jsem podle článku Akrylové popisovače Edding a jak s nimi malovat. Občas mi poradila dcera, která chodila do ZUŠky. A na závěr obraz zachránila mladší dcera praktickým upozorněním. Čtěte do konce a třeba se to bude hodit i vám.

Jak obraz vznikal?

Nejprve jsem musela vymyslet motiv, který zvládne i úplný začátečník. Zacházející slunce nad vodní hladinou je ideální. Koupila jsem si malířské plátno čtvercového formátu s rozměry 40 x 40 cm. Nejdřív jsem si na plátno tužkou předkreslila jednoduché obrysy vodní hladiny, pevniny a hlavních ploch zapadajícího slunce. Akrylové barvy tužku spolehlivě zakryly.

náčrt motivu tužkou na plátno

Když byly obrysy hotové, mohla jsem se dát do vlastního malování. K malování jsem zvolila akrylové popisovače Edding 5400 a občas jsem použila akrylový popisovač Edding 5000. Edding 5400 vytvořil působivý 3D efekt. Obraz tak působí plasticky.

mísení barev

Nebála jsem se experimentovat s mísením barev. Jenom jedna rada. Nezapomeňte otřít hrot, až budete chtít malovat konkrétní barvou popisovače.

začátečnické používání štětce

Občas jsem si vypomohla štětcem. Ale ke konci jsem zvládla stínování i bez něj.

hotový obraz

A tady je finální dílo, které se mi hodí do interiéru. Užila jsem si pohodové chvíle tvoření a už se těším na další obraz. Myslím, že se pustím do mandaly.

Co bylo na závěr důležité? Nechat obraz ve vodorovné poloze zaschnout a hned ho nepověsit 😉.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.