Skip to main content
nové zdravé lahve

Zdravá lahev na pití

Nemám ráda dětské plastové lahve. Nevím, jak vám, ale mě se pořád vylévají, nikdy pořádně nedrží, děti neustále ožužlávají zátku, takže to vypadá hnusně a nedá se pořádně zavřít. Navíc i při pečlivém vymývání začnou lahve po nějaké době smrdět. Prostě hnus.

Přešla jsem tedy na malé šroubovací PET lahve od minerálek, které po týdenním používáním ve škole vyhazujeme, a myslela si, jak jsem to skvěle prakticky vyřešila. Pak jsem ale narazila na informaci, že PET lahve mohou obsahovat UV stabilizátory a různá změkčovadla a že obzvlášť v horkých dnech se mohou z lahví uvolňovat do nápojů toxické látky. U sebe to klidně risknu, ale u svých dětí rozhodně ne!

Zdravá lahev v nabídce Activáčka.cz

Moje kolegyně s sebou celý horký srpen nosila po kancelářích designově zajímavou lahev, na kterou neustále pěla ódy, jak je úžasná, že díky ní dodržuje pitný režim a že má doma každý člen rodiny vlastní. Šlo o Zdravou lahev® .

Zdravá lahev® s velkým Z je lahev, která je vyrobena z polypropylenu určeného pro lékařské a farmaceutické použití. Neobsahuje ftaláty, ani změkčovadla a je bez tradičního plastového zápachu. Dá se mýt v myčce nebo ohřívat v mikrovlnce až do 100°C. Je vhodná pro všechny typy nápojů bez omezení, dokonce i pro sycené nápoje. Zdravá lahev je plně recyklovatelná a při její výrobě nejsou používány látky zatěžující životní prostředí. Při běžném používání ji stačí vypláchnout teplou pitnou vodou a nechat vysušit.

Zdravá lahev a příslušenství

K láhvi se dá dokoupit za pár korun nový těsnicí kroužek, náhradní víčko nebo jen zátka, která bývá obzvlášť u mladších školáků brzy ožužlaná. Svůj smysl má i termoobal, který udrží nápoj v zimě teplý a v létě chladný a osvěžující. Sympatické na lahvi je i to, že nejde o žádnou Čínu, ale o český výrobek vyráběný v Čechách.

Po měsíčním používání dcery ve škole jsem začala pět ódy i já. Takže jsme k 0,5 litrové školní dokoupili ještě 0,7 litrovou pro dcery na basket a pro tatínka na kolo. A když o tom tak přemýšlím, určitě ji užije i babička na svoje výlety.

Výrobce každý rok oživuje kolekci o nové motivy a přidává různá technická vylepšení. Nejdříve to byla hubice místo zátky, kterou ocení hlavně hokejisti a sportovci, kteří nemají čas sundavat si při sportu masku. Pak celá řada Bike určená pro cyklisty a poslední novinkou je krytka Floppy, která je technicky i tvarově vychytaným kloboučkem.

Příslušenství ke Zdravé láhvizdravá lahev - kolekce bike

 

Jak láhev vypadá v reálu, jak se rozebírá a zda teče si můžete prohlédnout na tomto videu:

 

 

Ke Zdravé lahvi potřebují vaše děti do školy i pořádnou svačinu ve zdravém obalu.

Vejde se lahev do batohu nebo aktovky? Školní batohy mají elastické boční kapsy, které jsou dostatečně velké pro uloženi Zdravé lahve.

A jakou máte zkušenost se Zdravou lahví vy?


 

27 thoughts to “Zdravá lahev na pití”

 1. Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s láhvemi z nerez oceli, uvažuji o láhvích 24bottles na e-shopu ZelenáZebra.cz.

 2. zdravim, po cca 2letech zkusenosti s lahvemi /zdrava lahev/ mohu jednoznacne potvrdit, ze material, ze ktereho je lahev vyrobena je absolutne nestaly v neutralite zápachu. Co se do ní naleje, tím jde cítit. Mam jich doma 6ks a pouzivame je denně. 100% souhlas s vytvářením plísní, pokud se pouzije jiná voda nežli studánková, a to o šťávách raději nemluvím, to je pak opravdu děs a hrůza. Plísńového zápachu se nelze zbavit ani po 10ti minutách vyvařování v otevřené varné konvici, ani za použití kyseliny citronové. Chce to mechanicky očistit, nebo možná savem na studny by to třeba šlo. Plísně se tvoří v podstatě denně, proto nemohu produkt doporučit nikomu. Mate nekdo tip na jinou lahev? jinak budu muset prejit opět ke sklu.
  Prijemny den preji.

  1. Dobrý den Martine, vaše negativní zkušenost mě upřímně mrzí. Sama mám lahví doma několik a takové problémy s nimi nemám, a to ani nyní přes zimu, kdy jsme do nich lili převážně čaje. Třeba pro vaše používání bude skutečně lahev ze skla vhodnější… Hezký den! Jana, Activáček.cz

 3. Dobrý den,
  konečně jsem sehnala lahev která neteče (Zdravou lahev). Až jednou jsme ji zapomněli 2 dny vyndat ze školního batohu a teď zapáchá. Měli jsme tam pouze čistou vodu. Zápachu (ani hnusné chutě když se tam da voda) se nejde zbavit ani vyvařováním ani prostředky na nádobí ani octem :-(. U jiných lahvi se tohle nestalo, vždy šly pořádně umýt a zápach zmizel. Vyhozené peníze.

  1. Dobrý den Táňo,
   vaše zkušenost mě opravdu mrzí. Sami máme Zdravé lahve doma a nikdy jsme se zápachem neměli problém. Zkusila bych láhev ještě jednou vyvařit (popř. dát do myčky), nechat uschnout a otevřenou nechat na vzduchu, pak už jen voda s citronem, aby se natáhla nová svěží vůně 🙂 a znovu uschnout. Pro další tipy koukněte na náš článek https://www.skolnisvet.cz/jak-se-starat-o-zdravou-lahev/
   Doufám, že nakonec nebudete litovat peněz za Zdravou lahev. Hezký den.

 4. Dobrý den,
  lahvičky jsou moc hezké….,ale plísenˇ se uvnitř tvoří a nejde se jí zbavit.

 5. Dobrý den,
  láhev má dcera necelý měsíc do školy, každý den ji umývám, ale smrdí a je na ni i plíseň a bohužel taky už párkrát vytekla 🙁
  Jak ji mám prosím od plísně vyčistit a zbavit zápachu?
  Děkuji, Fránová

 6. Dobrý den.Já jsem koupila láhev z tupperware,máme jí 3 roky,neteče,dávám jí do myčky a v poho….Chtěla jsem jsem změnu,že koupím Tuto láhev,ale asi koupím opět od jíné firmy….

  1. Dobrý den Raduš,
   volba lahve na pití je zcela na vás. My jsme se Zdravou lahví spokojeni a důkazem toho je i počet prodejů (potažmo spokojených zákazníků). Šťastnou ruku při výběru.

 7. Dobrý den,
  já jsem také jedna maminka, která pořád hledá tu správnou lahev…Zdravou lahev mám 4. měsíce a už jsem měnila uzávěr, navíc stále bojuji s plísní na dně a pod uzávěrem. Možná je to co kus to jiná kvalita. Nevím, ale já hledám zase jinou lahev…

 8. Dobrý den,

  láhev sice neteče,ale plíseň se i při dodržování návodu na omývání vyskytuje opakovaně.Na silokonovém těsnění a pod zátkou a tam se opravdu špatně čistí.Sousedka koupila dceři taky tuto láhev.S plísní má stejné zkušenosti.
  Jak je to možné?

 9. Dobrý den,
  chtěla jsem pořádnou lahev pro dcerku, aby nebyla škodlivá a nunikalo pití. Bohužel i nám lahev z uzávěru teče. Nesmí být nakloněná a to je nám tedy k ničemu…

 10. Lahve máme celá rodina i s obalem neopren již rok.Mohu je doporučit,jen s jsme si poradili s tím vodorovným tečením.Dala jsem dvě gumičky do víčka a hodně utáhnout.Pak so to sedne a jsou perfektní.
  Já myčku nemám a nikdy se mi nestalo,že by zapáchala nebo se objevila plísen.Dávám na mytí DOMESTOS zelený.Nic se lahvi nestane a je bez zápachu.
  A to do ní holčičkám dávám vymačkanou pomerančovou a mrkvovou štávu s vodou.Maminky vyzkoušejte to i na jakékoliv plastové dozy.A thermo obal peru v ruce bez ždímání v jádrovém mýdle.

 11. Lahev jsem zakoupila synovi stím, že je skvěla, nesmrdí neteče, konečně jsem si říkala hura dobrá lahev a ejhle lahev teče nepoužitelná nekam ji sebou brat nebot nechat ji jen tak v batužku tak mate pití v batohu a ne v lahvi, jinak jak již psala jedna paní sem napoje jdou zní citit pach zustava jsem se poučila a pet lahev od jupika nam staci ta netece.

 12. Dobrý den,
  informace o všech provedených atestech uvádí výrobce mimo jiné na svých internetových stránkách, kde si je můžete ověřit – http://www.zdravalahev.cz/atesty.php

  Jen naše společnost prodala v letošním roce na 1000 těchto lahví a je nutno dodat, že Vaše negativní zkušenost je ojedinělá. Obvykle se setkáváme s pozitivním hodnocením, které potvrzují i naše osobní zkušenosti.

  1. Dobrý den,
   bohužel máme stejnou zkušenost. I při pravidelném denním mytí se po čase na těžko přístupných místech vytvoří plísně. Nechápu, proč jsou tyto nepřístupná místa vyrobena? Např úzká díra uprostřed na čepu zátky.

   1. Dobrý den,
    součástí balení každé Zdravé lahve je náhradní zátka, popř. je možné ji za „pár korun“ dokoupit (http://activacek.cz/produkt/zatka-na-zdravou-lahev-1944/), stejně jako další komponenty Zdravé lahve (celé víčko, těsnění nebo hubice). Pokud po čase nejde zátka zcela vyčistit, pak nezbývá než ji vyměnit. Hezký den.

 13. Nechtěla jsem Čínu,tak jsem koupila český výrobek,po čtrnácti dnech se objevila plíseň nejdříve na dně,postupně u ventilku na pití a nejvíce u silikonového těsnění po celém obvodu lahve.A to nosí dcera zdravou lahev pouze do školy,hned po příchodu domů ji dle návodu myjeme,a ještě navíc je cítit po nápojích,které v ní ten den byly.Tak mám pocit,že někdo dobře vydělává na naší hlouposti a ještě by mě zajímalo kdo tu lahev testoval,jestli vůbec byly nějaké testy a kolik obsahuje ftalátů !!!!!!!!

 14. My používáme lahve od léta a kromě výměny ožužlané zátky a těsnicího kroužku jsou stále skvělé. Ale souhlasím s tím, že vyčistit dno není úplně jednoduchá záležitost. Předáme připomínku výrobci. Děkujeme za příspěvek.

 15. Po půlroce používání láhví, jsem celkem spokojená. Jen spodek lahve se špatně čistí, protože jsou tam dva výstupky. Starší dcera má láhev 0,7l, tak se venkovní potisk loupe. A to ji nedávám do myčky. Mladší dcera 0,5l ji má celkem v pořádku.

 16. Koupila jsem dvě lahve jako dárek na Vánoce, tak doufám, že problém už je vyřešen a lahve nepotečou.

 17. Nechci nikoho zklamat, ale uz 2x jsme dokupovali nahradni vicka, jelikoz tato (v clanku tolik opevovana) lahev TAKE TECE! Hezky den.

 18. Souhlasím, že ve vodorovné poloze teče, ale v kapse na školním batohu, kde stojí, se nám to nestává. Nicméně od 1. listopadu bude v prodeji nová řada, která má celou řadu vylepšení – např. ochranné víčko na zátku, aby nedocházelo ke znečištění, nebo upravený závit.
  Každopádně děkujeme za reakci. Jakou máte zkušenost vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *