Skip to main content
medvěd z ponožek

Ponožkový medvídek – návod na výrobu

Plyšoví medvídci jsou oblíbenou hračkou dětí. Medvídci v obchodech jsou ale často pěkně drahou hračkou. My pro vás máme návod na to, jak takového medvídka vyrobíte snadno sami. Medvídek je vyroben z chlupatých ponožek, takže máte spoustu možností na jeho barevné provedení. Velikost medvídka záleží na velikosti koupených ponožek – čím větší ponožky, tím větší medvídek.

Co budete potřebovat?

 

Postup:

1. Připravte si vatelín – aby se s ním dobře pracovalo, tak ho rozcupujte na kousky a načechrejte.

Potup 1

2. Vatelínem asi do dvou třetin vycpěte ponožku (z první ponožky vyrobíte hlavičku a tělíčko). Již v tomto bodě je se snažíte myslet na to, kde bude vatelínu víc a kde méně, abyste ho pak při tvarování hlavičky měli v ponožce dostatek.

Postup 2

3. Zbylou třetinu ponožky ve spodní části rozstřihněte na poloviny a vytvořte nožičky.

Postup 3

4. Nožičky hned sešijte, aby se ponožky nezačaly třepit. Šijte tzv. vnitřním stehem (tak nebude poznat, že jsou ponožky sešité). Nožičky vycpěte vatelínem, sešijte a zakončete.

Postup 4

5. Z druhé ponožky odstřihněte část nad kotníkem, rovněž jí rozdělte na dvě poloviny, z které vytvořte ručičky a přišijte je k tělíčku. Potom odstřihněte prstovou část ponožky a opět ji rozdělte na dvě části – z nich vytvoříte ouška. Ta vycpěte a hned přišijte k hlavičce.

Postup 5

6. Z paty na ponožce vystřihněte kolečko – čumáček. Ten nejprve kolem dokola obšijte, ale pozor musíte nechat malou dírku na vycpání vatelínem a potom zakončete.

Postup 6

7. Přišijte knoflíky jako očička nebo lepidlem na textil přilepte oči s pohyblivou panenkou. Bavlnkou vyšijte čumáček a pusinku. Nakonec uvažte méďovi kolem krku stuhu.

medvidek

Komentářů: 2

  1. Velikost medvídka lze určit podle ponožek. Změřte od horního okraje ke špičce a zjistíte jak bude veliký.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *