Skip to main content
medvěd z ponožek

Ponožkový medvídek – návod na výrobu

Plyšoví medvídci jsou oblíbenou hračkou dětí. Medvídci v obchodech jsou ale často pěkně drahou hračkou. My pro vás máme návod na to, jak takového medvídka vyrobíte snadno sami. Medvídek je vyroben z chlupatých ponožek, takže máte spoustu možností na jeho barevné provedení. Velikost medvídka záleží na velikosti koupených ponožek – čím větší ponožky, tím větší medvídek.

Co budete potřebovat?

 

Postup:

1. Připravte si vatelín – aby se s ním dobře pracovalo, tak ho rozcupujte na kousky a načechrejte.

příprava na výrobu medvídka z ponožek

2. Vatelínem asi do dvou třetin vycpěte ponožku (z první ponožky vyrobíte hlavičku a tělíčko). Již v tomto bodě je se snažíte myslet na to, kde bude vatelínu víc a kde méně, abyste ho pak při tvarování hlavičky měli v ponožce dostatek.

plnění ponožek na výrobu medvídka

3. Zbylou třetinu ponožky ve spodní části rozstřihněte na poloviny a vytvořte nožičky.

rozestřižení ponožek na nožičky medvídka

4. Nožičky hned sešijte, aby se ponožky nezačaly třepit. Šijte tzv. vnitřním stehem (tak nebude poznat, že jsou ponožky sešité). Nožičky vycpěte vatelínem, sešijte a zakončete.

tělo medvídka z ponožky

5. Z druhé ponožky odstřihněte část nad kotníkem, rovněž jí rozdělte na dvě poloviny, z které vytvořte ručičky a přišijte je k tělíčku. Potom odstřihněte prstovou část ponožky a opět ji rozdělte na dvě části – z nich vytvoříte ouška. Ta vycpěte a hned přišijte k hlavičce.

přidělání ručiček k tělíčku madvídka z ponožky

6. Z paty na ponožce vystřihněte kolečko – čumáček. Ten nejprve kolem dokola obšijte, ale pozor musíte nechat malou dírku na vycpání vatelínem a potom zakončete.

medvídek z ponožky bez očíček

7. Přišijte knoflíky jako očička nebo lepidlem na textil přilepte oči s pohyblivou panenkou. Bavlnkou vyšijte čumáček a pusinku. Nakonec uvažte méďovi kolem krku stuhu.

medvídek z ponožky

2 thoughts to “Ponožkový medvídek – návod na výrobu”

  1. Velikost medvídka lze určit podle ponožek. Změřte od horního okraje ke špičce a zjistíte jak bude veliký.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *