Skip to main content
Svačiny do školy

Školní svačiny – strašák maminek

Jaký strašák se vám vybaví, když se řekne škola? Mně jednoznačně svačiny. Školní svačiny pro mé děti.

Před nástupem dcery do školy jsem slýchala od zkušenějších matek: „Počkej, až bude holka ve škole, to si užiješ! Denně hádky nad úkoly, přemlouvání k učení, honička mezi kroužky…. “ A ono ne. Nejhorší ze všeho je pro mě myslet na to, abych měla co dát dětem druhý den ke svačině. Abych se neopakovala, aby to snědly a aby neskončila svačina v lepším případě odpoledne v břiše našeho psa, v horším pak ve školním koši. Prostě, aby jim svačina dodala dostatek energie a netrpěly do oběda hlady. Protože, jak říkala paní učitelka mé dcery v první třídě, svačina je u dětí hlavní téma a řeší se hned od první přestávky.

Inspirací, co dětem ke svačině dát, je plný internet. Přidávám pár zajímavých odkazů:

Nejen obsah svačiny je ale důležitý. Důležitý je i obal, do kterého svačinu dětem dáváme. Plastové fólie nebo mikrotenovéZdravá svačina jablko sáčky jsou nejméně vhodné, protože neumožňují jídlu dýchat a obzvlášť v teplejším počasí hrozí nebezpečí, že se jídlo zapaří a začnou vznikat bakterie. Papírové ubrousky sice před tvorbou bakterií jídlo chrání, ale neuchrání jídlo od zničení v batohu.

Box na svačinu s jablky

Jako obal na svačinu můžete zvolit buď plastovou krabičku nebo látkový box. Nespornou výhodou látkového boxu je to, že při cestě ze školy už nezabírá tolik místa v často přeplněném školním batohu, jako ráno. Samozřejmě že předpokladu, že svačina je snědená. Plastová krabička zabírá místa stále stejně, ať je plná nebo prázdná. V plastové krabičce svačina zase lépe drží tvar a určitě přežije nějaký ten hod batohem. Na výběr je z několika druhů, které se liší velikostí, tvarem a potiskem.

K dokonalé svačině tak už chybí jen správný nápoj ve správné a nejlépe zdravé lahvi. O tom zase někdy příště.

 

Jak bojujete se svačinou vy? Jedí vůbec vaše děti školní svačiny, nebo večer svačiny vyhazujete?

5 thoughts to “Školní svačiny – strašák maminek”

  1. Box outdoor cocina mame uz druhym rokem a porad bezvadny. Nic lepsiho na svacinky do skoly jeste nevymysleli 🙂

  2. Nás po pravdě svačiny moc netrápí. Dětem je dělají ve škole, takže to řešit nemusíme. Po celý den mají zajištěný i pitný režim. Kluci jsou spokojení. Přihodím jen něco malého do ruky do odpolední družiny ve formě ovoce nebo nějaké zdravější sladkosti. A používáme plastovou krabičku, která je většinou poloprázdná 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *