Skip to main content
vyzdobte si vlastní tričko

Vyzdobte si vlastní tričko

Venku je krásně teplo a konečně se nemusíme oblékat do bundiček. Nejlepší příležitost, jak se pochlubit krásnými tričky! Pokud chcete mít vy i vaše děti originální vlastní tričko, máte hned několik možností, jak si ho ozdobit. V našem tvoření vám tentokrát přinášíme pár návodů na ozdobu triček. Techniky, které jsme vybrali, patří k těm jednodušším.

Co budete potřebovat na vlastní tričko?

  • bílé či barevné bavlněné tričko
  • tvrdý papír, karton nebo pečicí papír – na vložení do trička
  • žehličku
  • výtvarné pomůcky podle zvolené techniky:

 

Fixy na textil vybarvováníZnačkovače a popisovače na textil

Značkovače a popisovače na textil jsou fixy, kterými můžete po tričku libovolně kreslit. Dělají se v barevných sadách nebo jendotlivě. Výhodou této techniky je, že nepotřebujete další pomůcky, jako jsou štětce, voda apod. a výsledný motiv nemusíte zažehlovat. Do trička raději vložte dětem tvrdý papír nebo karton, aby se jim fixy při malování nepropily na druhou stranu trička. Fixy jsou nevypratelné, takže raději dávejte na děti při malování pozor, aby vám nepokreslily i něco jiného 🙂

 

Foukací fixy na textil

Foukací fixy na textil

Foukací fixy také nemusíte zažehlovat. Krásné motivy na tričkách vykouzlí úplně každý. Pomocí šablonek můžete přenášet na tričko různé motivy a barevně je kombinovat. Nemusíte umět vůbec malovat nebo složitě vymýšlet obrázky, které chcete na tričku mít. Vždy však vykouzlíte krásný originál.

 

barvy na textil Carioca artBarvy na textil

Barev na textil existuje spousta druhů. Pro začátek nebo pro malé děti volte raději barvy v tubě, které se snadněji aplikují, na textilu se nerozpíjejí a při malování nevznikne nepořádek. Do trička vložte pečicí papír – jednak aby se barvičky náhodou nepropily na druhou stranu trička a taky proto, že hotové tričko je nutné zažehlit, aby se barvy zafixovaly.

Kreslit můžete podle vlastní fantazie. Nanesené barvy na tričku nechte minimálně 5 hodin zaschnout a poté přes obrázek dejte další kus pečicího papíru a podle návodu zažehlete (pečicí papír proto, abyste si nezničili žehličku). Zažehlená barva by měla být odolná proti vyprání (i v pračce). Tyto barvičky se dělají i v neonovém provedení, které po nasvícení ve tmě září.

Pro zkušenější a náročnější výtvarníky doporučujeme značkovače na textil.

Voskovky na textil

Voskovky na textil PentelVoskovky na textil jsou speciální voskovky vhodné na látky, které snesou vyšší teplotu žehlení. Ale můžete s nimi malovat i na hedvábí, pokud výsledný obrázek zažehlujete přes pečicí papír a utěrku. Namalovaný obrázek je po zažehlení nevypratelný.

Vlastní tričko vybravené voskovkami na textil Pentel

 

O tom, jak si vlastní tričko vyzdobit razítky, si můžete přečíst v článku Vyzdobte si vlastní tričko razítky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *