Skip to main content
Zdravá lahev

Jak se starat o Zdravou lahev?

Ať už máte Zdravou lahev doma nebo její koupi teprve zvažujete, určitě se vám budou hodit praktické informace jak s lahví zacházet tak, aby vydržela plně funkční a krásná co nejdéle.

Je potřeba si uvědomit, že všechny výhody a vlastnosti Zdravé lahve výrazně ovlivňuje způsob, jakým je o lahev pečováno. Lahev není bezúdržbová, a proto doporučujeme pro zajištění její dlouhé životnosti (a vaší spokojenosti) následující postup:

Po každém použití je nutné umýt lahev, víčko a zátku teplou pitnou vodou. Pokud je lahev více znečištěna, použijte běžný čisticí prostředek na nádobí, opláchněte a nechte oschnout.

Lahev skladujte vždy umytou, vysušenou a otevřenou!

Tip: Na usazeniny na dně lahve je vhodné použít kartáč na čistění lahví. V drogeriích jsou k dostání i kartáče zakončené houbičkou, které jsou pro toto čistění zcela ideální. Součástí jejich balení bývá i malý kartáček, kterým lze poměrně lehce vyčistit oblast zátky a víčka s těsněním.

Jednou až dvakrát týdně, je-li lahev používána denně, doporučujeme lahev umývat v myčce. Mýt Zdravou lahev v myčce každý den není potřeba.Zdravé lahve

Jednou měsíčně, nebo nebudeme-li lahev používat delší dobu např. o prázdninách, je vhodné lahev vyvařit ve vodě o teplotě 100 °C. Jde o podobný postup jako u kojeneckých lahví. Vyvařováním dosáhnete nejvyššího možného stupně ochrany a péče o lahev.

V případě potřeby, časový údaj je velmi individuální, je pro navrácení komfortu z užívání lahve vhodné vyměnit její části. Každý náhradní komponent stojí řádově desítky korun, tudíž váš rozpočet výrazně neovlivní jako koupě nové lahve.

Náhradní komponenty pro Zdravou lahev

Při okusování dětskými zoubky dochází k deformaci zátky a to může vést až k nechtěnému uvolňování nápoje z lahve. Jedna náhradní zátka je součástí každého balení Zdravé lahve.

Dlouhodobé užívání lahve vede k opotřebení těsnícího kroužku, stejně tak může dojít i k jeho ztrátě. Pokud lahev začne protékat, bývá na vině právě těsnící kroužek a je potřeba jej vyměnit. I když víčko vyvařujete a důkladně čistíte, můžou zůstat nějaké nečistoty v závitech. Jednou proto doporučujeme vyměnit i celé víčko.

Tip: Těsnicí kroužek lze uvolnit tak, že několikrát silně bouchnete víčkem o stůl nebo ho vytáhnete pomocí tenkého nástroje např. pinzety. Poté dáte kroužek nový, zatlačíte jej pinzetou (koncem kávové lžičky, příborovým nožem, apod.) na místo. Zašroubujete víčko zpět na lahev, tím se těsnění utáhne.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.