Skip to main content

Výukové hry pro děti už od 4 let

 

Zabavte děti doma hrami, které rozvíjí jejich kreativitu a zároveň se u toho i něco naučí. Podívejte se na naše tipy na sady od značky Maped. Tyto výukové hry u dětí podporují fantazii, představivost a motoriku. Výhodou sad od Mapedu je, že obsahují vše, co ke hře nebo tvoření potřebujete. A jsou pro děti už od 4 let.

Řada Board Activitis obsahuje tabulky, se kterými si můžete hrát, tvořit a učit se různými způsoby. Tato řada patří do kolekce Maped Creativ, kde jsou sady i pro děti od 1 roku.

Magnetická tabulka

 

tabulka, magnetky a fixy magnetky příšerek mazací magnetická tabulka pro děti

 

Souprava obsahuje 1 magnetickou tabulku, 13 magnetů s motivy příšerek, 6 barevných fixů Marker´s Peps a hadřík. Na magnety a tabulku můžete malovat fixami, pak barvy setřete a malujete znovu. Velikost tabulky je 34 x 24 x 5 cm.

Hra je jednoduchá. Vyjměte magnetky, poskládejte z nich příšerky podle vlastní fantazie, pokreslete je fixami. Už se vám takové příšerky omrzely? Hadříkem smažte kresbičky od fix a pusťte do dalších příšerek.

Mezi výukové hry patří transparentní tabulka na kreslení

 

sada transparentní tabulka, fixy a šablonytransparentní tabulka, fixy a šablony - počtytransparentní tabulka na kreslení

Souprava obsahuje 1 transparentní tabulku, 10 barevných fixů Marker´s Peps, 1 mazací fixu Marker´s Peps, 15 různých obrázkových předloh a hadřík. Fixy snadno smažete z vymalovaných předloh. Můžete malovat opakovaně.

Vezměte transparentní tabulku a vyberte si obrázek. Tabulku položte na obrázek a dejte se do vybarvování. Líbí se vám nějaký motiv z časopisu? Postupujte úplně stejně. Protože se fixy dají smazat, měňte předlohu podle toho, co se vám zrovna líbí.

Tip: Zahrajte si o nejvtipnější masku 😀. Nakreslete obličej, který musí ostatní rozesmát. Ideální hra třeba na oslavu.

Výtvarný kufřík s magnetickou tabulkou

 

kufřík, tabulka, fixy a magnetkymagnetky podporující fantazii dětíukázka kufříku a magnetické tabulky s magnetky

Něco pro malé cestovatele. Praktický kufřík obsahuje 1 magnetickou tabulku, 4 barevné fixy Marker´Peps, 14 magnetických obrázků a hadřík. Magnetickou tabulku uchyťte v kufříku, aby se vám snadněji malovalo. Na tabulku malujte fixami, své obrázky kreativně doplňte o magnetické obrázky.  Fixy z tabulky jdou lehce smazat. Malujte znovu a znovu. 

Vyberte magnet, umístěte jej na desku a dokreslete k němu obrázek tak, aby vznikl váš požadovaný motiv. Například na tabulku umístěte magnetky korunky a čarovné hůlky. A nyní stačí dokreslit princeznu. Nebo zakletou žábu?


Doplňte své výukové hry o  oblíbené mazací tabulky. Používají se při nácviku písma v první třídě. Aby to „učení“ nebyla nuda, doporučujeme pořídit i sadu barevnách popisovačů, které jsou stíratelné za sucha.

stírací tabulkabarevné fixy na stírací tabulky

 

Potřebujete děti spíš zabavit někde na cestách, u lékaře nebo v autě? Máme pro vás 21 tipů na zabavení vašich ratolestí >>

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *