Skip to main content

Školní batoh pro 2. stupeň = zábava i bezpečnost

Máte doma školáka, který je na 2. stupni a řešíte s ním nový školní batoh? Máme pro vás pár tipů na funkce u batohu, které oceníte nejenom vy jako rodič, ale i váš školák.

Základní požadavky na školní batoh

Školní batoh a odvětrávání
Nejdříve si probereme funkce, které jsou důležité pro to, aby se batoh dětem dobře nosil.

Každý kvalitní batoh má polstrovaná záda s odvětrávacími kanálky. Dětem se tak méně záda potí. Standardem jsou výškově nastavitelné a anatomicky tvarované ramenní popruhy, které umožní batoh přizpůsobit výšce dítěte. Batohy mají většinou polstrované hrudní a bederní popruhy.

Pro lepší manipulaci s batohem je dobré, aby měl poutko na zavěšení a držadlo na nošení v ruce.

Uspořádání batohu

Školní batoh a jeho uspořádání

U školních batohu pro 2. stupeň oceníte přehledné vnitřní uspořádání. Doporučujeme dvě až tři komory s dalším funkčním členěním, jako je multifunkční organizátor na zip nebo polstrovaná kapsa na notebook. Multifunkční organizátor je dobrý například na uložení mobilního telefonu, klíčů a podobně. Boční kapsy děti uvítají na lahve na pití nebo deštník.

Některé batohy už myslí na školáky, kteří potřebují být online. V batohu je komora s malou kapsou na powerbanku. S tím souvisí i vložený USB port a USB kabel, který ústí do komory s powerbankou.

Školní batoh a online vybavení

Školní batoh a materiál

Pro ty, co myslí na ekologii, potěší výrobci školních batohů tím, že vyrábí třeba vnitřní podšívku ze 100 % z recyklovaného materiálu PET lahví. Doporučujeme materiál batohu s impregnací proti vodě a špíně.

Velikost batohu

Školní batoh vybírejte i s ohledem na jeho váhu a objem. Váha školního batohu se může pohybovat od 1000 g do 1300 g. Myslete na to, jak jsou těžké učebnice, sešity a další školní potřeby. Čím lehčí batoh pořídíte, tím víc budete šetřit záda svého školáky.

Bezpečnost, která je i není vidět

Netradiční reflexní prvky Bezpečnostní  LED prvky

Kromě klasických reflexních prvků jsou některé batohy vybavené svítícími LED okraji přední kapsy. Svítící pásky LED se aktivují po stisknutí spínače s nápisem PUSH v horní části kapsy.

A jak vypadá ta bezpečnost, která není vidět? Batohy Walker řady Campus mají tajnou kapsu v bederní části batohu s RFID ochranou. RFID ochrana dokáže zablokovat příchozí bezdrátové komunikace a zamezí tak nežádoucímu čtení choulostivých dat z kreditních a bankovních karet.

Dalším takovým detailem, který chrání proti krádeži, je proužek u zipu pro znesnadnění otevření zipu. Pro ještě větší zajištění bezpečnosti mají některé batohy bezpečnostní píšťalku v přezce hrudního popruhu.

Školní batoh = zábava

Holčičí batoh s gumou na skákání Batoh a relaxační provázky
Rakouská značka Walker šla u svých školních batohů ještě dál a posunula je na level – batoh = zábava. Holky si tak můžou skákat přes gumu nebo si zaplétat barevné šňůrky. Pro kluky je v jenom z batohů v přední kapse tajná přihrádka na zip s vloženou elastickou síťkou, kterou lze karabinami upevnit k batohu. Ideální pro uložení a přepravu míče, přilby nebo bundy.

Batoh pro sportovce

Být sladěný je až na 1. místě

 

Školák vám připomene i to, že je dobré mít věci sladěné. A tak se vám bude hodit, že batohy sladíte s praktickým penálem.

Školní batoh s kolibříkem Penál s kolibříkem

Školní batoh Army Penál Army

 

Na 2. stupni děti jezdí na výlety, navštěvují různé kroužky. Proto se vám hodí i sportovní batohy, které jsou pro tyto aktivity uzpůsobené. Prohlédněte si nabídku outdoorových batohů >>

 

Podělte se s námi o vaše zkušenosti se školními batohy. Na co kladete důraz vy a na co děti?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *