Skip to main content

Netradiční omalovánky pro děti i dospělé

Pamatujete si na vybarvování omalovánek? Omalovánky už nejsou jen o krtečkovi a pastelkách. Můžete je vybarvovat vodovkami nebo vám obrázek vznikne pomocí vyškrabávání. Máte doma dítko, které opravdu nerado přetahuje? S tím si poradí sametové omalovánky. Ale je toho víc. Pojďme se podívat na různé druhy omalovánek. Na závěr poradíme, čím je nejlépe omalovánky vybarvovat, aby to děti bavilo.

Klasické omalovánky

omalovánky krteček omalovánky krteček
Omalovánky mohou být na vymalování a zároveň na procvičení jednoduchých tvarů typu čáry, klubíčka, písmenka, čísla. Vymalovávat můžou například zvířátka, pohádkové postavičky nebo se přes vymalovávání seznámit s povoláním hasiče nebo dopravními prostředky. Je toho nepřeberné množství a každé dítko si vybere svoje oblíbené téma.

Omalovánky s pop-up obrázky

plastické omalovánky
Pop-up omalovánky jsou omalovánky s odklápěcími okénky, které dodají obrázku plastický vzhled. Tento typ omalovánek je spíš pro straší děti.

Omalovánky s 3D efektem

omalovánky 3D
Plastické 3D omalovánky můžou ale být i pro menší děti. Součástí omalovánek Maped s 3D elementy je bloček s lepicími polštářky. Díky nim připevníte k předloze samostatné elementy a získáte tak očekávaný 3D efekt. Vznikne zajímavá dekorace, která oživí třeba dětský pokojíček.

Omalovánky s metalickými dekoracemi


Mají vaše děti rády třpytivé věci? Jsou omalovánky, kde je předloha vykreslena metalickým efektem. Výsledný obrázek pak září ve zlatém, stříbrném nebo bronzovém tónu.

Sametové malování

sametové vybarvování sametové omalovánky
Sametové malování je ideální pro nejmenší děti. Samet nedovolí dětem přetáhnout a černá barva vytváří zajímavý kontrast k barevným plochám. Vznikne tak dokonalý obrázek. Uvidíte, jakou budou mít děti radost z krásně vyvedeného obrázku, který můžou mít i jako dekoraci v pokojíčku.

Omalovánky jako cestovní mini hry

mini hry na vybarvení
Potřebujete zabavit děti na cestách? I na tuto situaci myslí značka Maped. Sada Mini her v kapesní velikosti zabaví prostřednictvím spojovačky dle čísel, „najdi rozdíl“ nebo bludištěm.

Omalovánka jako pohlednice

pohled jako omalovánka pohled
Není vaše dítko psavec pohledů? Nevadí. Vybavte ho na tábor nebo školu v přírodě pohledy, které si samo vybarví nebo dotvoří. Určitě vás potěší, když dostanete pohlednici s vtipným výtvorem. Na pohlednicích jsou neobvyklé kombinace předkresleného obrázku s černobílou fotografií.

Omalovánky na plátno

omalovánka na plátně
Chtějí si vaše děti vyzkoušet malovat na plátno? Proč by ne. Na malířském plátně je předkreslený obrázek v kombinaci s černobílou fotografií. Stačí pak vzít štětec, temperové bravy a obrázek vymalovat.

Magické omalovánky se štětcem

vodní omalovánky omalovánky vodou
Omalovánky s vodou a štětcem jsou pro ty, co mají rádi překvapení. Obrázek stačí přetřít mokrým štětcem a objeví se barva. Vnikne překvapující barevný obraz bez toho, aniž by se dítko zašpinilo barvami. Vodní omalovánky jsou oblíbené, protože děti baví práce s vodou a můžete je vzít třeba i na cesty.

Omalovánky s paletou barev a štětcem

omalovánky štětcem a vodou
U použití štětce a vody pro vybarvení omalovánky ještě zůstaneme. Jenom u této omalovánky využijete paletku s barvičkami. Každá obrázek má své barvy. Ty lze od každé předlohy lehce oddělit.

Sady Creativ Aqua´Art

kreativní sady s metalickými omalovánkami metalické omalovánky s jednorožcem
Čím potěšíte hlavně starší holčičky? Kreativními sadami Aqua´Art s omalovánkami. Vznikne omalovánka s „efektem akvarelu“ a s metalickými obrysy, které zabraňují nechtěnému přetažení barvou. Díky těmto sadám se seznámíte s akvarelovými pastelkami a použitím speciálního štětce s nádržkou na vodu.

Plátěná taška k vybarvení

taška na vybarvení taška na vybaravení
Nechte, ať se vaše dítko má možnost pochlubit omalovánkou třeba na nákupu. Jak? Vybarvenou plátěnou taškou. Plátěnou tašku Maped s natištěnou předlohou vybarvíte fixy, které jsou vodou smývatelné a po vyprání v pračce můžete vybarvovat tašku znovu a znovu. Chcete, aby barvy na tašce zůstaly? Použijte permanentní textilní popisovače a výsledek bude trvalý.

Vymalujte si vlastní prostírání

papírové prostírání jako omalovánka papírové prostírání jako omalovánka
Zabavte děti u jídla nebo na dětské party prostíráním se šablonami kombinovanými s černobílou fotografií. Moderní a vtipné motivy děti pobaví.

plastové omalovánky jako prostírání plastové omalovánky jako prostírání

Nechcete při každém jídle vyhazovat papírové prostírání? Tak to je pro vás praktické prostírání z transparentního plastu, který lze umýt vodou. A vybarvovat se dá pastelkou nebo fixou znovu a znovu. I u těchto omalovánek jsou obrázky kombinované s černobílou fotografií.

Vybarvování není to pravé? Zkuste vyškrabávání

vyškrabávací obrázky vyškrabávací obrázky
Vyškrabávací obrázky jsou pro ty děti, které raději vezmou do ručky vyškrabávací pero než pastelku. Finální obrázek je skrytý v předloze a objeví se až po vyškrábání motivů, takže pro vás bude překvapením nejenom barevné kombinace, ale i obrázek samotný. Tento typ obrázků je oblíbený i u dospěláků. Není nad to si zrelaxovat u tvoření.

A čím omalovánky vybarvovat?

Pastelky

Nejčastěji se používají pastelky. Záleží na zdatnosti dítka, jak si s pastelkami poradí. Pro menší děti doporučujeme silní pastelky Jumbo, které se dobře drží, nelámou a dlouho vydrží. Tuha je měkká, aby na pastelku dítko nemuselo tolik tlačit. Trojhranné tělo tužky zajistí pohodlné držení.

pastelky Jumbo na omalovánky pastelky Jumbo na omalovánky pastelky Jumbo na omalovánky

Od značky Faber-Castell jsou pastelky Jumbo vylepšené o patentovanou GRIP zónu s masážní a protiskluzovou úpravou. Můžete koupit i jednotlivé barvy v odstínech žluté, červené, modré, zelené, hnědé a černé.

pastelky GRIP na omalovánkypastelky GRIP na omalovánky

Pastelky od značky Stabilo mají jedinečné neklouzavé prohlubně, které zajistí uvolněné držení. Mají vyvinuté pastelky i speciálně pro leváky.

pastelky Stabilo pro leváky na omalovánky pastelky Stabilo na omalovánky

Chcete jen tak vybarvovat? Pak klasické pastelky udělají také svoji práci. Děti určitě ocení design pastelek.

pastelky z řady Cute pastelky z řady Nightfall pastelky z řady Animals

pastelky z řady Harry Potter pastelky z řady Monsters pastelky z řady Sparkle

Proč můžete použít i fixy?

Fixy mají syté barvy a děti s nimi také rády vybarvují. Výrobci i u fix myslí na pohodlné držení. Proto jsou fixy ve velikosti Jumbo nebo s Grip zónou.

fixy na omalovánky fixy na omalovánky fixy na omalovánky

Napište nám do komentáře, zda jste v článku našli omalovánky, které chcete vyzkoušet. Vybarvujete raději pastelkami nebo fixy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.