Skip to main content

Studentský penál, pouzdro či etue? Co rozhoduje?

 

Studentský penál si každý představuje jinak. Penály na střední škole se liší od penálů pro základní školy. Někdy už jen penál nestačí. Záleží na typu školy a psacích potřebách, které studenti musí mít. Jestliže se jedná o umělecky nebo technicky zaměřené obory, tak zde je potřeba mít různé druhy speciálních psacích a rýsovacích potřeb. Když je například v rámci výuky kladen důraz na výkresy, grafy, nákresy. Tyto potřeby jsou finančně náročnější, a proto jsou někdy studenti nuceni je stále nosit. Ale nakonec stejně rozhoduje úplně něco jiného.

Jak takový studentský penál vypadá?

Většinou studenti už nepoužívají klasické penály, ale mají penály pro studenty nebo pouzdra. A nejoblíbenější je kombinace studentského penálu s pouzdrem. Základní penál mají na propisky, tužky, mikrotužky, gumy, krátké pravítko, lepidlo, zvýrazňovač, nůžky. Jelikož potřebují mít tyto psací potřeby hned při ruce, tak je dobré používat penál s klopami. Věci jsou přehledně zasunuté do pružných poutek nebo kapsiček.

studentský penál s možností pokreslenípenál s pastelkami vybavený studentský penál otevřený

Etue

Ale existují obory, kde si studenti vystačí s propiskou, tužkou a gumou. Pak stačí tak zvané etue. Jsou menší a jednokomorové.

etue pro studenty jednokomorové pouzdro etue pro drobné psací potřeby

 

Pouzdro, kde se psací potřeby hledají

Náročnější studenti mají ještě pouzdro, kde jsou linery, pastelky, kružítka, speciální pera. A většinou toto druhé pouzdro je jednokomorové. Nemá žádné klopy na zasunutí psacích potřeb.  Na konci hodiny se psací potřeby do pouzdra jen hodí, protože přeci nesmí z přestávky uniknout ani minuta. Tvary mají hranaté nebo kulaté.

studentské pouzdro s mandalou hranaté studetnské pouzdro studentské pouzdro Walker

Design a motiv, to je to, oč tu běží

V tomto období mají mladí lidé jasnou představu, jak mají věci vypadat. Tudíž ono nakonec vše určuje design, ať pouzdra či penálu. Koňáci nebo skejťáci určitě sáhnou po tom svém. Někdo má rád výrazné barvy, jiný dává přednost černé a další si vytvoří vlastní, protože si v obchodě nevybral/la.

studentský penál Wlakerstudentský penál s klopami koňský studentský penál

Studentský penál – výhody, nevýhody a na co si dávat pozor

U studentských penálů s klopami máte základní výhodu a tou je přehlednost. U jednokomorových pouzder musíte počítat s hledáním a i tím, že se psací potřeby třeba i navzájem obarví.

Doporučujeme, aby pouzdra byla z pevnějšího materiálu, který lze vyprat. Když se rozhodne vaše dítko si pouzdro nějak barevně vyzdobit, tak barvami, které jsou speciálně na textil nebo na daný materiál pouzdra.

Důležitá je kvalita zipu. Se špatným zipem je pouzdro nepoužitelné.

TIP: Vybíráte studentský batoh? Přečtěte si článek o jasné volbě batohu dvou teenagerek nebo proč třeba zvolit roll up.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.