Skip to main content

Jak na malování kamínků aneb Zamilované velryby

Malování kamínků stále patří mezi oblíbené výtvarné techniky. Namalujte si na kamínky třeba zamilované velryby. A při kreslení můžete vymýšlet jejich příběh. Aby vám malování šlo od ruky, máme pro vás návod nejen na motiv, ale i na práci s akrylovými barvami Cadence. Návod zveřejňujeme s laskavým svolením Aladine.cz.

Co potřebujete na malování kamínků

jednotlivé akrylové barvy Cadence nebo barvy v sadě včetně laku
lak, pokud nemáte barvy v sadě
štětec
• umyté kamínky
kelímek s vodou
tekuté perly Cadence
černý permanentní fix

Než začnete s akrylovými barvami Cadence pracovat, tak je nejprve důkladně protřepejte. Můžete je mezi sebou i libovolně míchat. Barvy míchejte tak, že do světlejší barvy postupně přidávejte druhou – tmavší barvu po troškách, až docílíte požadovaného odstínu.

Velryby krok za krokem

Pečlivě umytý kamínek je nepostradatelným základem pro tuto výtvarnou techniku. Musí být očištěný kartáčkem od nečistot a suchý.

přírodní kamínekumytý přírodní kamínek

foto: Aladine.cz

Zdatní malíři následně namalují štětcem rovnou tělo velryby na kamínek. Méně zdatní tvůrci si nejprve nakreslí tužkou obrys, který pak vybarví. Akrylové barvy Cadence krásně kryjí. Nemusíte se bát, že by tužka prosvítala. Na velryby jsme použili modrou barvu, ale kdo chce, může použít barvu jinou.

začínáme malovat na kamínek
foto: Aladine.cz

Po zaschnutí těla velryby domalujte tenkým kulatým štětcem bílou barvou detaily – vlnky, oko, vodotrysk a ocasní ploutev.

malování detailu na kamínek
foto: Aladine.cz

Oko a u jedné z velryb také řasy doděláte „tekutými černými perlami“. Díky perličce budou tečky hezky plastické. Černým fixem (nebo černou akrylovou barvou) dokreslíte pusu. A jelikož jsou to velryby zamilované, tak nesmí chybět srdíčka.

malování na kamínek tekutými perlami
foto: Aladine.cz

Po zaschnutí kamínek přelakujte bezbarvým voděodolným lakem, aby vydržel dlouho krásný a lesklý a byl odolný vůči nástrahám počasí. Lak nanášejte pomocí štětce v 1 vrstvě a nechte zaschnout.

lakování malby na kamínku
foto: Aladine.cz

Nezapomeňte štětce po použití laku a akrylových barev umýt ve vodě, jinak vám zaschnou a zatvrdnou.

malování na kamínek - velryba

namalované zamilované velryby na kamínku

foto: Aladine.cz

TIP: Inspirujte se v článku Putovní kamínky aneb Posílejte radost dál nejen na motivy, ale i další techniky malování na kamínky.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.