Skip to main content
taštička z balicího papíru

Taštička z balicího papíru – návod na výrobu

Máte spousty drobností a nevíte kam s nimi? Nebo potřebujete originálně a nepromokavě zabalit papírový dárek jako jsou třeba tolik oblíbené poukazy, vouchery, vstupenky, šeky nebo třeba rovnou peníze? Pak se vám bude hodit taštička, kterou si vyrobíte podle našeho návodu.

 

Co budete potřebovat?

Postup:

Nejprve si na balicí papír obkreslete čtvrtku a balicí papír vystřihněte.

Balicí papír se čtvrtkou vložte do průhledné eurofólie. Otevřenou stranu folie zalepte průhlednou lepicí páskou.

oblepování fólie a balicího papíru

Takto připravený základ taštičky otočte tak, aby hezká strana papíru byla vespod. Dále přeložte zhruba jednu spodní třetinu papíru a po obou stranách slepte opět průhlednou lepicí páskou.

taštička z balicího papíru a fólie

 

Dalším úkolem je přidělat na taštičku suché zipy tak, aby šla otvírat a zavírat. Připravte si 2 kusy suchého zipu, oddělte je a vždy dva stejné kusy připevněte pomocí sešívačky na zavírací horní část a 2 protikusy na přeloženou část taštičky. Myslete na to, že po zavření musí na sebe zipy sedět, jinak nebude zavírání dobře držet.

suchý zip jako zapínání taštičky

 

Po přidělání suchých zipů jsou na přední straně vidět spony ze sešívačky. To vyřešte jednoduše knoflíky nebo jakoukoliv přízdobou, která se k taštičce hodí. Pozor, je dobré pod přízdobu dát např. malý kousek látkové náplasti, abyste nepoškodili tavnou pistolí eurofólii.

taštička

 

Ještě zbývá dozdobit například mašličkou, knoflíky… a taštička je hotová 🙂

dozdobení taštičky z papíru Otevřená taštička

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *