Skip to main content
Inspirační vymalovánky

Inspirační omalovánky – vyzkoušeli jsme

V záplavě antistresových omalovánek a omalovánek pro dospělé nově vynikají Inspirační vymalovánky Cesta k sobě. Obsahují nádherné ilustrace Lucie Ernestové z edice Duhová kočka. Jaké vymalovánky jsou a jak se s nimi pracuje? Zjistíte v článku nebo zhlédněte video.

Jak vypadají antistresové omalovánky?

VymaloInspirační vymalovánkyvánky jsou vytvořeny jako blok nebo spíš skicák. Každý obrázek je na samostatném listu tvrdého papíru (čtvrtce) a papíry k sobě drží pouze v horní části. Obrázek tak je možné pro snazší vymalování odtrhnout. Tematické obrázky vždy doplňuje motivační textík. Vymalování obrázku, v závislosti na technice, zabere několik minut i hodin.

Jak jsem malovala inspirační omalovánky

Vymalováno akvarelovými pastelkami Koh-i-noorTechnika vybarvování byla v mém případě jasná, na Inspirační vymalovánky jsou totiž ideální akvarelové pastelky. Měla jsem je v ruce úplně poprvé a byla jsem z nich doslova nadšená. Jednoduše se s nimi kreslí, rozmýváním pak barvy získávají na intenzitě a obrázek dostává zcela jiný rozměr. Další plus je čistota práce, žádná špinavá voda, ruce od barev apod. „Můj obrázek“ už má rámeček a zasloužené místo na zdi. Takže za mě palec nahoru!

Pro velké i maléVymalováno pastelkami Stabilo a linery Maped

A nebojte, vymalovánky nejsou jen pro dospělé, koukněte, jak se vyřádila devítiletá (skoro desetiletá, mami!) naše spolupracující umělkyně.

K práci zvolila své nejoblíbenější pastelky Stabilo Trio a obrysy zvýraznila linery Maped. Text, i když se zdá pro takto malé dítě nepochopitelný, převedla do omalovánky dokonale volbou barev a odstínů – od temné minulosti do barevné a zářivé budoucnosti.

 

O akvarelových pastelkách se můžete dočíst v našem článku Akvarelová pastelka – láska na první čmárnurí.

Jaká je vaše zkušenost s vymalovánkami nebo akvarelovými pastelkami? Podělte se v komentářích.

 

 

 

2 thoughts to “Inspirační omalovánky – vyzkoušeli jsme”

  1. Pěkná recenze na vymalovánky Cesta k sobě. jedny také mám a jsou perfektní. mají myšlenku. bude i pokračování?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.