Skip to main content
práce se štetcem Faber-Castell s nádržkou na vodu

Štětec plnitelný vodou aneb Dejte vale kelímkovým nehodám

 

Znáte štětec se zásobníkem na vodu? Že jste o něm ještě neslyšeli? Tak to napravíme.

Štětec se zásobníkem na vodu a s odendaným víčkemŠtětec se zásobníkem na vodu s víčkem

Kouzlo tohoto štětce spočívá v umístění zásobníku na vodu v rukojeti. Ze zásobníku stéká přes píst malé množství vody do štětin. Štětiny jsou z kvalitního nylonového vlasu, který drží potřebný tvar. Štětec můžete použít při malování vodovými barvami, kdy nepotřebujete kalíšek s vodou na nanášení barev. A nehrozí nehoda vylití kalíšku. Ideální je na cestování nebo pro malé děti. A jak vyřešit změnu barvy? Stačí trochu víc zatlačit na rukojeť s nádržkou. Vytlačí se tak víc vody, a tím se štětiny umyjí. Nebo vezmete vlhčený hadřík a štětiny vytřete.

 

Díky tomuto štětci můžete vytvářet akvarelové efekty, aniž byste potřebovali speciální akvarelové barvy. Nebo si naopak usnadnili tvorbu s akvarelovými pastelkami rozmývatelnými vodou. Postupným ředěním barvy vodou z rukojeti vznikají krásné přechody barev.  

Kresba s použitím akvarelových pastelek a štětce se zásobníkem na vodu

 

Zásobník můžete naplnit i vodou s barvou a malovat na velké plochy.

Víčko lze použít i pro další techniky, jako je stírání, vyškrabování, otisk….

 

Tuto štětcovou vychytávku doporučujeme na dotvoření deníku. Nemusíte používat brushové popisovače či fixy. Stačí jeden štětec, vodové barvy a můžete experimentovat s odstíny a nedržet se dané barvy fixu či popisovače. Lze použít i na moderní kaligrafii neboli krasopsaní.

Čáry v zápisníku udělané štětcem se zásobníkem na vodu              Zeleno žluté čáry v zápisníku vytvořené štetcem se zásobníkem na vodu                           

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.