Skip to main content

3+1 výhoda fix na textil Fabric Marker 470

 

Jedenáctiletá Anežka toužila po tričku s obrázkem kaktusu. I když je na trhu nepřeberné množství triček s kaktusy, tak Anežka si nevybrala. Znáte to : ). Kaktus je velký, malý, málo barevný nebo zase naopak hodně. Naštěstí je novinka mezi fixami na textil  Fabric Marker 470 od značky Monami. Anežka šla do vlastního originálního trička a využít 4 výhod fix na textil.

4 hlavní výhody fix na textil

  1.  nemusí se zažehlovat či jinak fixovat
  2.  jsou rychleschnoucí
  3.  štětečkový hrot vykouzlí tenké i silné linky
  4.  mají zářivé barvy

Co všechno potřebujete pro vytoužené tričko:

Použití kruhu na vyšívání k fixaci látky

Je dobré si místo, na které kreslíte, zafixovat do vyšívacího kruhu. Není to nutné, ale rozhodně se lépe kreslí. Záleží také na síle látky, na kterou kreslíte. Zamezíte i případnému propití barvy na druhou stranu látky. Nemáte kruh? Vložte do trička karton nebo něco, co nepropustí barvu. Nejdřív fixy vyzkoušejte na vzorku látky. Zjistíte, jak se barvy chovají a přizpůsobíte motiv a styl kreslení. Necháte kresbu 3 – 5 minut zaschnout (záleží na materiálu látky) než začnete nanášet další barvu. Snížíte riziko rozpíjení nebo rozmazání.  

Nukres obrázku tužkou na tričko

Když si nejste jisti motivem, předkreslete si ho tužkou přímo na tričko. Nebo použijte šablony.

Základní linky popisovači Monami

Vybarvený motiv kaktusu textilními popisovači Monami

 

Použití fix na textil

Zvolíte barvu a obtáhnete fixami kontury nakreslené tužkou. Pak vybarvujete. Počkáte pár minut v případě, že používáte jinou barvu. Aby se barvy do sebe nevpily. Díky štětečkovému hrotu se dobře vybarvují i větší plochy.

Dokreslení černých bodlin popisovačem Monami na textil

Na závěr vezmete černou fixu a doděláte bodliny nebo jiné detaily. Můžete si tričko vzít hned na sebe. Perte až po 24 hodinách po nanesení.  Dřív ne.

Tričko s obrázkem nakresleným textilními barvami Monami

Fixy Fabric Marker 470 jsou v praktickém plastovém pouzdru, které slouží i jako stojánek. Jestliže máte víc těchto souprav, tak je můžete k sobě pomocí praktického perforování k sobě přidělat. Pouzdra tak zůstanou u sebe.

Podívejte se na další textilní projekty na našem blogu >>

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.