Skip to main content
vlastní tričko s razítky

Vyzdobte si vlastní tričko razítky

Je tu slíbené pokračování technik malování na trička. Protože jednodušší techniky jste jistě hravě zvládli, podíváme se na jednu malinko složitější techniku. Na zdobení triček použijeme razítka na textil nebo dětská razítka s razítkovacími poduškami na textil.

 

Co budete potřebovat?

 

Postup

Nejdříve si připravte tričko – vložte do trička tvrdý papír, karton nebo pečicí papír. To z toho důvodu, aby se vám Tričko s razítky vážekbarva nepropila na druhou stranu trička.

Barva na textil by měla mít hustší konzistenci, jinak se vám bude na tričku rozpíjet. Zvolenou barvu naneste houbičkou (stačí ustřižený kousek houbičky na nádobí) pomocí lehkého „ťupání“ na čisté dětské razítko. Barvy jedné značky můžete libovolně míchat, takže vám stačí základní odstíny. Také můžete nanášet na 1 razítko i více barev (každou barvu jiným kouskem houbičky, aby se vám barvy nesmíchaly).

Pak už jen razítko obtiskněte na tričko. Natištěné razítko můžete barvou na textil ještě vybarvit.

Po aplikaci je potřeba nechat barvy aspoň hodinu zaschnout a poté zažehlit. Před zažehlením vyndejte z trička karton, či tvrdý papír (pečicí papír můžete nechat i při zažehlování). Zažehlujte po rubu nebo přes pečicí papír alespoň 5 minut. Teplota žehličky by měla být nastavená na bavlnu. Po zažehlení můžete trička prát i v pračce na 30˚C.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *