Skip to main content

Co to je, když se řekne Moleskine

 

Na otázku, co to je Moleskine, znají odpověď hlavně příznivci cestování a kreativci. Pro ty, co úplně nevědí, jsme vytvořili seznámení s touto značkou.

Když se řekne Moleskine, tak fanouškům této značky se vybaví cestování, kultura, kreativita a uchování si osobní identity. 

Značka Moleskine vznikla ve Francii v 19. století. Vlajkovou lodí byl zápisník s typickými oblými hranami a gumičkou obepínající celý zápisník. Oblíbili si ho významní umělci jako byl Pablo Picaso, Ernest Hemingway nebo Vincet van Gogh. Zápisník měl svou roli i ve filmech Ďábel nosí Pradu a Amélie z Montmartru. 

Moleskine, ale nezůstal jen u zápisníků. Od svého vzniku rozšířil výrobu o diáře, sešity, tašky, psací potřeby a vymýšlí pro příznivce cestování vše, co by jim usnadnilo život na cestách se zápisníkem či diářem.

Zápisníky

Moleskine myslí nejen na cestovatele, ale i na umělce začínající i pokročilé. Jsou vybavené upozorněním pro případ ztráty. Což se umělcům občas stává : ). Na první stránce je možné napsat kontakt a formu vrácení. A vyčíslit odměnu čekající na nálezce. Myslete na hodnotu, kterou pro vás diář, zápisník nebo taška mají.

Zápisníky nepostradatelné pro umělce

Zápisníky vhodné na kresby, skici i malby nebo notové zápisy. Formát A4 i A3.

Světové metropole

Berete návštěvy světových metropolí, jako něco jedinečného, a i si to tak užíváte? Díky městskému zápisníku věnovanému jednotlivým městům (Londýn, Paříž, Berlín, Hong Kong, Řím) si můžete udělat vlastního osobního průvodce, kam zapíšete své oblíbené kavárničky, restaurace, uličky, kulturní zážitky. Zápisník obsahuje mapu daného města, rejstřík ulic, trasovací papír, nálepky a prázdné stránky na vlastní postřehy.

Zájmové deníky

Moleskine myslí i na další zájmové skupiny. Na milovníky vaření, vína, cvičení, ale i na ty, co se chystají na svatbu nebo čekají miminko.

Edice pro sběratele

Zápisníky v limitovaných edicích se vyznačují jedinečným a populárním zaměřením, kartonovým boxem, grafickým ztvárněním.

Diáře

Potřebujete si plánovat každý den? Pro zaneprázdněné lidi nebo ty, co žijí naplno, má Moleskine denní diář, kde je celá stránka na každý den v týdnu. Formáty diářů jsou různé. Kromě denního jsou týdenní a měsíční. Malé, velké, v pevné i měkké vazbě.

Limitované edice

Limitované edice jsou pro milovníky filmových hrdinů či hudební fanoušky. S takovým diářem určitě nezůstanete bez povšimnutí. Každý rok se můžete těšit na nové edice s mistrně navrženými obálkami, tematickými nálepkami a citáty.

Pera, tužky, pastelky

K zápisníkům a diářům neodmyslitelně patří psací potřeby. Moleskine se vydal i tímto směrem. Pera Moleskine jsou naplněna gelovým inkoustem, který je speciálně vyvinut pro papír používaný v diářích a zápisnících Moleskine. Pera nebo kuličkové tužky mají víčka s ocelovým klipem. Ten lze připnout na každý Moleskine diář nebo zápisník. U grafitových tužek oceníte graficky zpracované rozlišení tvrdosti tužek.  

Tašky a doplňky Moleskine pro cestovatele

Tašky na notebook Moleskine patří do řady myCloud Device Bags. Byla navržena na přenos a ochranu různých digitálních zařízení. S ohledem na maximum využitého místa při minimální celkové velikosti.

Tašky a batohy

Cestovní doplňky

Nepostradatelný pomocník k zápisníkům a diářům.

Co si na to posvítit?

Moleskine se otevřel digitálnímu světu

Zkuste propojení aplikace Moleskine a Smart Writing Systém Vaše ručně psané poznámky a ručně kreslené skici mohou okamžitě začít nový život na notebooku, počítači či mobilu. Pomocí stažené aplikace nebo chytrého pera vnesete do svého díla další dimenzi.

Moleskine Smart Writing Set s pouzdrem

 

Chytré pero Moleskine Pen+ Ellipse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *