Skip to main content

Obrázek na zeď jako vyšitý

Vyšívání patří mezi velmi populární tvůrčí činnosti. Ale pro někoho to může být náročná nebo ne tak zajímavá činnost. Třeba kreslení se může zdát zábavnější. Máme pro vás vtipný designový doplněk na zeď, který si můžete přetvořit dle své fantazie.

Co k tomu potřebujete:
2 kusy kruh na vyšívání
2 kusy vyšívací látku ve velikosti, aby přesahovala vyšívací kruh
Bavlnky – hnědá, červená, světle růžová, černá, žlutá
Pletací příze – žlutá – 25 cm
Jehla
Popisovače edding 4600 slabé nebo edding 4500 silné
Šablona hlav ke stažení >>
Tužka

Látka musí být bez varhánků či záhybů. Nejlépe vypraná a vyžehlená. Tužkou lehce obkreslete na látku kruh, abyste věděli, kde můžete kreslit nebo vyšívat. Vytisknete šablonu s profily hlav. Vyberete barvy dle návodu nebo své nálady a můžete se pustit do kreslení. Jestliže je vám vyšívání blízké, tak hlavu muže vyšijete. Jestliže vyšívání nepatří mezi vaše hobby, tak i muže nakreslete.

Vyšívací látky mají různě hustou strukturu čtverečků. Čím menší hustota, tím se vám budou snadněji tužkou obkreslovat profily hlav. Jakmile se pustíte do vybarvování popisovači, dejte si pod obrázek podložku. Doporučujeme na kousku látky vyzkoušet popisovače. Jak se s nimi pracuje, čas zasychání. Jakmile kladete barvy vedle sebe, nechte první barvu zaschnout aspoň 5 minut, aby nedošlo k prolnutí barev.

Když máte obě hlavy hotové, vyžehlete je (bez režimu napařování !) a zafixujte do kruhu na vyšívání.

Posledním krokem je připevnit „špagetku“ do úst profilů hlav. Vezmete jehlu, pletací přízi a přišijete u muže i ženy k ústům přízi z jednoho a druhého konce. Nyní stačí najít místo na zdi.

 

Zalíbilo se vám kreslit na textil? Podívejte se na další možnosti, kde se vyřádit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *