Skip to main content

Kreslit nebo malovat? V čem je rozdíl?

Kreslení a malování. To jsou tvůrčí činnosti, které všichni známe od chvíle, kdy jsme poprvé jako malí důvěrně ožižlali konec pastelky 🙂 S oblibou výrazy kreslit a malovat mezi sebou zaměňujeme, považujeme je za synonyma. Ale je to správně?

Když kreslíme, tak nanášíme zpravidla na papír čáry, linie.  Z toho vyplývá, že kreslit můžeme tužkou, pastelkami nebo perem a tuší.

Naopak při malování nanášíme na podklad, kterým v tomto případě může být papír nebo plátno, souvislejší plochy. K malování vždy potřebujeme tekuté barvy – vodovky, tempery, akrylové barvy nebo barvy olejové; a pak ještě štětec, špachtli, hadřík nebo vlastní prsty

Na zamyšlenou pak ale je, jak jsou na tom omalovánky, když na jejich vybarvování používáme pastelky, tedy potřeby na kreslení. Neměli by začít uvažovat o změně jména? 😀

Na názvu přece nezáleží. Ať už kreslíte, malujete, črtáte, čmáráte,  šrafujete, rozmazáváte, patláte nebo jakkoliv jinak tancujete barvami po papíře/plátně nejdůležitější je, že vás to baví a přináší radost.


Líbil se vám článek? Víte o někom, komu by se mohl hodit? Pak budeme rádi, když ho budete sdílet. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *