Skip to main content

4 tipy na velikonoční dekorace

Udělejte si velikonoční svátky ještě veselejší a vyzdobte si interiér veselými zajíčky, vajíčky nebo přírodním věncem.

Veselé velikonoční kalíšky na vajíčka

Co potřebujete:
Porcelánový kalíšek na vajíčka
Popisovač na porcelán edding 4200

Kalíšky před kreslením zbavte nečistost a mastnoty umytím jarem nebo v myčce. Usušte a můžete kreslit popisovači veselé velikonoční zajíčky. Nechte na 15 minut zaschnout. Vložte do trouby předehřáté na 160 °C na 25 minut. Nechte v troubě zchladnout. A můžete si chystat snídani.

Velikonoční věnec ze skořápek

Co potřebujete:
4 skořápky od vajíček
Krátké svíčky nebo vosk a knot
Mech
4 stejné skleničky
Popisovač edding
Tavná lepicí pistole

Vyfouknete vajíčko a část skořápky odstraníte tak, aby vznikla mistička. Takto vzniklou mističku vybarvíte zevnitř pomocí popisovače zlaté barvy. Počkejte, až barva zaschne. Pak do skořápky vložte menší svíčku, kterou upevníte na spodní části tavnou pistolí. Nebo do skořápky vylejete rozpuštěný vosk, do něhož dáte knot. Skleničky vystelete mechem a do něj zasadíte skořápky. Na ozdobu můžete splést z trávy prstýnek a položit na obvod skleničky.

Vzkaz na velikonočních vajíčkách

Co potřebujete:
Obarvená vajíčka – počet vajíček je dle počtu písmen ve vašem vzkazu
Popisovače edding
Tužku

Na tento vzkaz můžete použít obarvená, ale i čistá vajíčka. Záleží na vaší představě vzkazu. Tužkou si předkreslíte písmena na jednotlivá vajíčka. Obtáhnete popisovačem a necháte uschnout.

Kalíšky na vajíčka se vzory Zendoodle

Co potřebujete:
Barevný papír
Lepidlo
Ozdobné nůžky
Popisovače edding

Nastříhejte proužky 14 x 3,5 cm z barevného papíru. Stříhat můžete ozdobnými nůžkami, aby vznikl zajímavý okraj. Vytvořte kroužek, který slepíte lepidlem nebo lepicí páskou. Vystřihněte zaječí ouška. Velikost je na vás. Můžete udělat větší, menší. Popisovačem nakreslíte oči, tvářičky a nosánek. Do oušek nakreslete jednoduché opakující se vzory a motivy zendoodle. Přilepte ouška na zadní stranu kroužku.

 

Napište nám do komentáře pod článek, jaké dekorace na Velikonoce tvoříte vy? Chcete tvořit dřív než o Velikonocích? Zkuste jarní vázu >>.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.