Skip to main content
Inketti - náhled

Inketti – svůdnice mezi gelovkami

Přiznávám se bez mučení, že když mi na stole přistálo balení propisek (správně: gelových rollerů) Penac Inketti s omalovánkou, byla jsem k nim hodně nedůvěřivá. Barevné propisky, no a? Co na nich může být zázračného? Čím jsou jiné a lepší než zástupy ostatních? A to mám s nimi vymalovávat? Jako fakt? Hned po prvním čmárnutí jsem ale pochopila.

Jaká je?

Vypadá jako „obyčejná propiska“, má pogumovaný úchop s vlnkovými zářezy, průhledné plastové tělo (je vidět množství náplně) i stiskátko a bílou plastovou sponu se jménem, aby se dala uchytit do kapsy nebo do bloku. Barva těla tužky je stejná jako barva náplně. Dají se pořídit jednotlivé barvy nebo sady po 4 barvách nebo velkorysá sada 12 barev, ke které jsou jako dárek zmíněné omalovánky.

To nejcennější je ale chráněno uvnitř – hrot a náplň. Hrot s inkoustem tvoří totiž naprosto harmonický pár, jemně klouže po papíře jako by ho hladil. Úplně neuvěřitelně lehce a jemně se s propiskou píše. Až jsem měla chvílemi pocit, že chci psát ještě, ještě a ještě…

inketti omalovánky

Můj verdikt

Co se týče omalovánek jsem spíše pastelkový nebo akvarelkový typ, ale i tak jsem si nakonec vybarvování užila. Hlavně ta žlutá! Konečně žlutá propiska, která je vidět a nápisy se nemusí obtahovat oranžovou, aby byly k přečtení.

Inketti je pro mě rozhodně favoritka na psaní! Svádí a ponouká k dalšímu psaní nebo čmáranicím (grifonáž) – a na ty je vážně nejlepší! Inkoust, ač je hodně tekutý, se nerozmazává, nedělá kaňky ani nevynechává.

inketti - čmáranice

Vyzkoušejte alespoň modrou a zažijte psací extázi 🙂 A žlutou! Nebo rovnou celou sadu?

Moje hodnocení: 10/10  

Původní článek vznikl: 30.6.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.