Skip to main content
závěsná dekorace kyticky

Závěsná jarní dekorace – DIY

Jaro je v plném proudu. A protože kytiček a motýlků není nikdy dost, přichystali jsme pro vás návod, jak je všechny spojit dohromady a vytvořit si krásnou jarní dekoraci. Tu pak můžete pověsit do okna, na dveře nebo na zeď do dětského pokojíčku.   

Co budeme potřebovat:

potřeby na vyrábění jarní závěsné dekorace

Jak na to:

1. Nejprve si z barevných čtvrtek vystřihneme různé tvary květů a motýlků. Pokud budeme dekoraci zavěšovat do volného prostoru, stříháme všechny motivy 2x, aby byla dekorace oboustranná.tvoření šablony květina a motýl

2. Některé motivy si můžeme připravit jen z bílé čtvrtky a následně je vybarvíme voskovkami (celou hranou), což jim dodá zajímavý vzhled.

květina a motýl vystřižení z papírukvětina a motýl vysřižení z barevného papíru

3. Z kousků lýka si vyrobíme mašličky, které nám dekoraci pěkně ozdobí.

4. Lepidlem přilepíme do kytiček kulaté středy a seřadíme si jednotlivé komponenty za sebou tak, jak je chceme přilepit na stužku.

5. Ustřihneme si asi 1 m dlouhý kus stuhy, na jehož konci uděláme pomocí tavné pistole očko na zavěšení.

příprava na vytvoření závěsu

6. Všechny připravené vystříhané tvary přilepíme na stužku, na konec dáme větší korálek, aby byla dekorace zatížená a máme hotovo.

Hotový jarní závěs

Tip: Podívejte na další náměty na jarní vyrábění.


Líbil se vám návod? Tvořili jste? Pak se nezapomeňte pochlubit, buď přímo tady pod článkem v komentáři, nebo na našem facebooku. Každý váš vzkaz nás vždycky moc potěší 🙂 Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.