Skip to main content
závěsná dekorace kyticky

Závěsná jarní dekorace – DIY

Jaro je v plném proudu. A protože kytiček a motýlků není nikdy dost, přichystali jsme pro vás návod, jak je všechny spojit dohromady a vytvořit si krásnou jarní dekoraci. Tu pak můžete pověsit do okna, na dveře nebo na zeď do dětského pokojíčku.   

Co budeme potřebovat:

potřeby na vyrábění

Jak na to:

1. Nejprve si z barevných čtvrtek vystřihneme různé tvary květů a motýlků. Pokud budeme dekoraci zavěšovat do volného prostoru, stříháme všechny motivy 2x, aby byla dekorace oboustranná.

2. Některé motivy si můžeme připravit jen z bílé čtvrtky a následně je vybarvíme voskovkami (celou hranou), což jim dodá zajímavý vzhled.

postup závěsná dekorace 2postup závěsná dekorace 2

3. Z kousků lýka si vyrobíme mašličky, které nám dekoraci pěkně ozdobí.

4. Lepidlem přilepíme do kytiček kulaté středy a seřadíme si jednotlivé komponenty za sebou tak, jak je chceme přilepit na stužku.

5. Ustřihneme si asi 1 m dlouhý kus stuhy, na jehož konci uděláme pomocí tavné pistole očko na zavěšení.

postup závěsná dekorace 4

6. Všechny připravené vystříhané tvary přilepíme na stužku, na konec dáme větší korálek, aby byla dekorace zatížená a máme hotovo.

postup závěsná dekorace 5


Líbil se vám návod? Tvořili jste? Pak se nezapomeňte pochlubit, buď přímo tady pod článkem v komentáři, nebo na našem facebooku. Každý váš vzkaz nás vždycky moc potěší 🙂 Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *