Skip to main content
crayola twistables

Crayola Twistables alias Twistablíci

Zaujaly mě na první pohled. Krásně se smály, natahovaly ručky a spiklenecky mrkaly. Než jsem se nadála, uvelebily si to u mě v nákupním košíku 🙂 Přísahám, přesně tak to bylo. Podlehla jsem. Musela jsem je mít. Tak jaké jsou pastelky Crayola Twistables, neklamou jen tělem?

Twistablíci jsou nabízeny v různě velkých sadách. Já jsem vyzkoušela rovnou obrovskou sadu 40 Twistablíků. Když už, tak už 🙂 

Co jsou Crayola zač?

Twistablíci nejsou klasické pastelky. Mají totiž plastové tělo, ve kterém je jako v postýlce uložená tuha. Šroubováním horního konce pastelky se tuha vysouvá a zasouvá. Tuha lze zasunout do těla úplně, takže je celá chráněná před ulomením. Při přenášení mi pastelky omylem a opravdu nechtěně (!) žuchly na podlahu. A přežily to ve zdraví. Plastové tělíčko tuhu od rozkouskování izoluje perfektně.

twistables crayola vybarvování omalovánky

Šroubování a celý systém vysunování tuhy funguje lehce, nic nevrže, nezasekává se, ani nevyjíždí sama od sebe. Jen u jedné pastelky se mi stalo, že při kreslení tuha začala zajíždět. Stačilo jen znovu zašroubovat, vyšroubovat a trochu změnit úhel kreslení a už fungovala bezchybně.

Jak kreslí?

Twistablíci se pyšní tím, že se nemusí ořezávat. Kdo potřebuje ke kreslení špičku, asi tyhle pastelky nebudou jeho krevní skupinou. Já jsem při kreslení postupovala „metodou tuhy do kružítka“, na větších plochách jsem si tuhu zkosila a detaily pak jednoduše vzniklou hranou dokreslila.

Pastelky mají hezké, sytě pigmentované barvy. Tuha je hodně pevná a odolná, při zatlačení se jen tak nezlomí. Když jsem na pastelku víc tlačila, přišlo mi, že má pak obrázek voskový povrch.

Mám si je pořídit?

Twistablíci jsou mazlíci 🙂 Svým designem a zpracováním zaujmou nejen děti, ale i dospěláky. Hodí se pro školáky do penálu, aby nemusely ve škole ořezávat nebo jako outdoorové pastelky. Dáte je do batohu, do kufru a na cestách a výletech si jednoduše kreslit bez ořezávání a nepořádku z odřezků.

Pokud kreslení hodně propadnete, a budete se pídit po náhradních tuhách, tak je nehledejte. Twistablíci jsou jednorázoví. Velkou sadu 40 ks, ale má Crayola vychytanou, nejčastěji používané odstíny jsou tam totiž dvakrát.

Moje hodnocení (jen proto, že mám ráda u pastelek ostré špičky): 9,5/10 

sada twistablíci crayola a napsaný text

Máte rádi pastelky? Podívejte se do ráje pastelke >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *