Skip to main content
kouzelný duch návod

Kouzelný duch – návod na výrobu

Pro Halloween jsou typické všudypřítomné postavy duchů a strašidel všeho druhu. Pokud zrovna nepatříte mezi příznivce tohoto svátku, můžete ducha nabarvit a rázem se tak z něj stane džin z láhve. Kouzelného ducha/džina se bát ale rozhodně nemusíte – je totiž papírový.

 

Co budete potřebovat?

Potřeby na vyrábění kouzelného ducha

 

Postup:

  1. Na papír si nakreslete postavu ducha a vystřihněte. Tato postava bude sloužit jako šablona.Duch nakreslený tužkou na papíře a připravený k vystřižení
  2. Pomocí šablony překreslete ducha na tvrdý papír. Šablonu obraťte a překreslete ducha na tvrdý papír ještě jednou. Vzniknou vám tak dvě zrcadlově shodné postavy, vystřihněte je. Nezapomeňte vystřihnout duchům ústa a knoflíky na břiše. Pomocí černého fixu duchy domalujte, můžete obtáhnout i okraje.
  3. Papírovou krabičku rozlepte, poskládejte zpět naruby a slepte tak, aby byla zvenku bílá. Horní víčko můžete ustřihnout, nebudete jej potřebovat. Do krabičky vytvořte otvory shodné s duchovými ústy a knoflíky. Na horní okraj krabičky připevněte provázky, aby bylo možné ducha pověsit.Vystřižený duch s krabičkou
  4. Nyní už jen k připravené krabičce přilepte z každé strany správného ducha.Rozsvícený duch
  5. Pokud máte malou svítilnu (třeba zadní světlo od kola) vložte ji do krabičky. Duch bude krásně svítit.Rozsvícený duch ve tmě Detail ducha Původní verze článku: 31.10.2014.  Tip: Mají vaše děti rády svítící věci? Radost jim udělají svítící náramky.

One thought to “Kouzelný duch – návod na výrobu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *