Skip to main content

7 školních potřeb, na které se ptají rodiče prvňáčků

S blížícím se nástupem prvňáčka do školy se rodiče často ptají, jaké školní potřeby bude jejich dítko potřebovat pro úspěšný start v 1. třídě. Správná výbava je klíčová pro to, aby se dítě cítilo dobře v novém prostředí. Rodiče se nejčastěji zajímají o těchto sedm školních potřeb a o to, kdy je mají kupovat.

 

1. Psací potřeby

Čím bude prvňáček psát? V první třídě začínají děti psát tužkou číslo 2 (tvrdost HB). Určitě využije pastelky. Jelikož se děti teprve učí správně držet psací potřeby, doporučujeme koupit ergonomické tužky a pastelky. Tyto psací potřeby jsou trojhranné, můžou být silnější a u některých značek je tělo tužky nebo pastelky upravené protiskluzovými úpravami, jako jsou masážní body nebo prohlubně. Jakmile se přehoupne prvňáček do druhého pololetí, tak přechází na psaní bombičkovým perem nebo rollerem typu Tornado od značky Centropen. Tady záleží na paní učitelce, co zvolí. Proto s nákupem počkejte na její doporučení. Na kreslení ve škole se hodí Koh-i-noor pastelky.

školní potřeby - grafitová tužka č. 2 školní potřeby - tornádo školní potřeby bombičkové pero

 

2. Sešity, zápisníky, bloky

U těchto školních potřeb vyčkejte, co dostanete za seznam ze školy. Každá škola má jiná pravidla a možnosti. Někde rodiče sešity dokupují, jinde je děti dostávají. Jelikož se teprve děti učí psát, tak zápisník zatím nekupujte. Děti, které rády kreslí, tak jim se bude hodit blok nebo čistý sešit. Můžou se tak o přestávce nebo ve družině zabavit kreslením.

kroužkové bloky školní potřeby sešity školní potřeby blok

 

3. Boxy na sešity a desky

Boxy na sešity a desky na sešity budou děti potřebovat na ukládání a organizaci školních potřeb v aktovce nebo doma na stole. Opět je škola od školy, kde vyžadují boxy a jinde stačí desky, které ulehčí zádům školáčka.

desky na sešity box na sešity pro kluky box na sešity se zvířátky

4. Nůžky, lepidlo a guma

I s těmito potřebami vyčkejte na seznam ze školy. Jestliže je váš prvňáček nedostane, tak kupte nůžky se zaoblenou špičkou, lepicí tyčinku s gramáží do 15 g a pryž určenou pro grafitové tužky na čisté gumování.

školní potřeby guma lepicí tyčinka školní potřeby nůžky

5. Penál

Penál je důležitý pro ukládání psacích potřeb a dalších školních potřeb. Stačí jednopatrový penál, aby školáček neměl aktovku moc těžkou. Vybírat můžete z penálů, které jsou vybavené a bez výbavy.

jednopatrový penál pro kluky jednopatrový penál pro holky školní potřeby penál

 

6. Aktovka

Aktovka pro prvňáčka se určitě hodí. Nejenom proto, že si děti vybírají její design podle toho, co se jim líbí, ale hlavně se aktovka dětem dobře nosí. Co by měla všechno splňovat? To se dočtete v našem článku Jak vybrat tu správnou aktovku.

školní aktovka pro prvňáčka s koťátkem školní aktovka pro kluky školní aktovka pro holky

7. Sportovní potřeby

Na tělesnou výchovu budou potřeba sportovní boty, tělovýchovné oblečení a ručník. Instrukce opět dostanete od školy. Do tělocvičny školy vyžadují boty s nebarvící a neklouzavou podrážkou.

 

Je důležité mít na paměti, že některé školy mohou mít specifické požadavky na školní potřeby, a proto by se rodiče měli před nákupem poradit s učitelem. V článku 9 věcí, které prvňáček potřebuje, ale nedostane ve škole, najdou inspiraci ti rodiče, kteří nechtějí nechávat všechno na poslední chvíli a chtějí si nákup školních věcí rozložit do delšího časového období.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *