Skip to main content
sisalový papír tvoření

Jarní tvoření – sisalový papír

Znáte sisalový papír a víte, jak s ním pracovat? My jsme z něho zkusili vyrobit barevné zápichy do květináčů a něco na zavěšení – například do okna.

Co budete potřebovat:Jarní výrobky ze sisálu

 

Postup:

Sisálový závěsKuřátko

Na kuřátko budete potřebovat ze žlutého sisalového papíru vystřižený tvar kuřátka a 2x tvar skořápky z bílého sisalového papíru. Na špejli nalepíte pomocí tavné pistole nejdříve žlutý základ, na který poté přilepíte z obou stran vystřiženou skořápku. Poté už jen dozdobíte očičkama a přilepíte zobáček z červeného sisalového papíru.

Tulipán

Z červeného sisalového papíru vystihnete 2x květ tulipánu a ze zeleného 2x lístky. Vystřižené části přilepíte na špejli pomocí tavné pistole (špejli vždy vložíte mezi 2 části květu i lístků).

Velikonoční vajíčko

Z bílého sisalového papíru vystřihněte 2x tvar vajíčka, který přilepíte na špejli. Vajíčko můžete dozdobit podle své vlastní fantazie.

Ozdoby na zavěšení

Ozdobu na zavěšení do okna nebo do prostoru v pokoji opět vystřihněte ze sisalového papíru. Můžete vystřihnout různé velikosti jednoho tvaru a zavěsit je pod sebe pomocí nitě nebo vlasce.

Rady na závěr:

Sisalový papír jsme zkoušeli přilepovat pomocí tuhého lepidla. Tekuté lepidlo nemá smysl vůbec zkoušet, protože sisalový papír je slisovaný z jemných vláken a tudíž místy dírkovaný a lepidlo by proteklo. Tuhé lepidlo slepí pouze maličké částečky jako je např. zobáček kuřátka. Proto doporučujeme používat tavnou pistoli. Pokud necháte s tavnou pistolí pracovat starší děti, raději na ně dohlížejte, protože hrot pistole se rozpálí na vysokou teplotu a roztavená tyčinka je také chvilku dost horká.

Tvary na vystřihnutí volte co nejjednodušší, protože sisalový papír nejde stříhat tak lehce jako klasický papír a trošku se třepí.

Pár šablonek pro inspiraci

ZvětšitJarní šablony - sisál

Stáhnout v pdf pro tisk

Tip: Prohlédněte si další náměty na velikonoční tvoření.

4 thoughts to “Jarní tvoření – sisalový papír”

  1. Dobrý den,
    ve škole jsem dostali za úkol vytvořit web na libovolné téma a já si vybrala vyrábění – na vašem webu mne některé postupy a výtvory zaujali a já bych se chtěla zeptat, zda by nevadilo, kdybych si fotografie výtvorů ,,vypůjčila“ kvůli autorským právům .. Uvedla bych dolů i web, z kterého jsem inspiraci čerpala. Bylo by to možné? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *