Skip to main content
lapač snů návod

Lapač snů z papírového talířku – návod na výrobu

Zdají se vám špatné sny nebo dokonce míváte noční můry? Vyzkoušejte je odehnat pomocí lapače snů. Dle staré indiánské legendy se špatné sny zachytí do sítě lapače a denní světlo je spálí, dobré sny naopak sklouznou po peří zpět do duše spícího člověka. Lapač je ideální zavěsit nad nebo za hlavu spícího. Pomocí našeho návodu si vyrobte svůj vlastní lapač snů, a už se vám budou zdát jen samé krásné sny 😉 .

 

 

potřeby na vyrábění

Co budete potřebovat?

 

Postup:          

 

Nejprve vystřihněte dno talíře, tím vám vznikne papírový kruh neboli základ pro lapač snů.

postup 1

Děrovačkou vytvořte ve vystřihnutém kruhu osm děr. Každé dvě umístěte vždy naproti sobě.

postup 2

Ustřihněte si delší kus lýka a namotejte ho na srolovaný tvrdší papír. Namotaným lýkem postupně obmotávejte papírový kruh tak, aby nepřekrývalo dírky. Pro zjednodušení obtáčení, je dobré, si začátek lýka přichytit kolíčkem a přilepit ho k talířku tavnou pistolí. V případě, že vám namotané lýko nevystačí, konec lýka přilepte k talířku a namotejte si další kus lýka. Takto pokračujte, dokud nemáte omotaný celý obvod kruhu.

postup 3

 

Dírkami libovolně protáhněte bavlnku, jakoby vypleťte vnitřek kruhu. Na bavlnku můžeme navléci pro dozdobení korálky.

postup 4

Spodními dírkami provlečte delší kus ustřižené bavlnky, její začátek a konec dozdobte korálky a peříčky. Na připevnění ozdobného materiálu použijte tavnou pistoli. Horní dírkou provlečte bavlnku a vytvořte očko, které bude sloužit jako poutko.

postup 5

 

Dobrou noc a sladké sny.

lapače snů

lapač snů

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *