Skip to main content
těžítko sněžítko

Těžítko sněžítko – návod na výrobu

 

Vyrobte si s námi sněžítko, které můžete využít i jako hravé těžítko. Postup je velmi jednoduchý a hraní si se sněžítkem bude bavit hlavně malé děti. Pokud jim do sněžítka přidáte třpytky různých barev a tvarů, efekt bude o to lepší.

Co budete potřebovat na těžítko?

 

 • skleničku se šroubovacím víčkem (od marmelády nebo starou kořenku)
 • malou hračku nebo figurku (např. hračku z Kinder vajíčka)
 • tavnou lepicí pistoli a tyčinky
 • vodu
 • třpytky
 • lékárenský glycerin (koupíte v lékárně, ale není nutný)

 

Postup

Připravte si skleničku – pořádně ji vymyjte a vysušte. Doprostřed víčka přilepte pomocí tavné lepicí pistole zvolenou hračku a nechte lepidlo zaschnout.

Do skleničky nalijte asi co 2/3 vodu a zbytek skleničky dolijte glycerinem, tak aby vám pod hrdlem skleničky zůstalo kousek místa. Glycerin způsobí, že budou třpytky padat pomaleji. Pokud však glycerin nemáte, nalijte do skleničky pouze vodu.

Potom do skleničky nasypte třpytky. Lepšího efektu docílíte použitím třpytek různých tvarů a barev.

Posledním krokem je zašroubování víčka. Pořádně víčko utáhněte, aby vám voda s glycerinem nevytekla. Pokud chcete mít jistotu, kápněte na okraj pomocí tavné lepicí pistole trochu lepidla a rychle zašroubujte. Víčko tak přilepíte ke skleničce. Těžítko sněžítko máte na světě.

Sněžítko delfín


Sněžítko ježek

Máte rádi třpytky? Zkuste vyrobit  svícen nebo se podívejte na originální omalovánky >>.

 

17 thoughts to “Těžítko sněžítko – návod na výrobu”

  1. Dobrý den, sněžítko s fotografií jsme nezkoušeli, ale šlo by to. Když fotografii zalaminujete. Nestříhejte zalaminovaný obrázek přímo na okraji obrázku. Nechte kolem své fotografie okraje laminovací fólie, aby laminace byla vodotěsná. Ale nemáme to vyzkoušené. Je to pouze tip, který nás napadl. Budeme rádi, když nám dáte vědět, zda tato metoda funguje : ). Přejeme úspěšné tvoření. Romana, Školní svět.

 1. Mám takovou otázku, když se sněžítko nepodaří, (bude vytékat, lepidlo nedrží, atd.) Je možné to zachránit aby se neplítvalo drahým glycerinem, nebo aby třpytky nevytekly s glycerinem ven a nebylo to všechno po baráku?

  1. Toto se mi hodně líbí.Ale co mám dělat když mi voda s glicerinem vyteče a lepidlo nebude držet?

 2. Dobrý den,
  mám dotaz. Pokouším se o výrobu sněžítka, chci použít pouze vodu bez glycerínu. Problém je ale v tom, že třpytky nepadají dolů, ale nahoru. Zůstávají na hladině, což je podle mě logické.
  Chci se proto zeptat, jak jste docílili toho, že Vám třpytky padají dolů? Jaké třpytky jste použili???
  Předem moc děkuji za odpověď!

  1. Dobrý den, děkujeme za dotaz. Toho, aby třpytky padaly dolů se dosáhne právě přidáním glycerinu. Zvýší se tím hustota kapaliny. Na použitých třpytkách zas až tak nezáleží. Hezký den a ať se vám sněžítko podaří 😉

   1. Dobrý den,
    i já mám stejný problém s plaváním třpytek na hladině :o/ Glycerin jsem použila, ale je z obchodu surovin na výrobu domácí kosmetiky a je značen jako „rostlinný“. Může v tom být nějaký rozdíl? Díky moc za radu. Neteř se nemůže dočkat, až se to povede.
    S pozdravem,
    Iva

    1. Dobrý den Ivo,
     díky za dotaz, glycerin by měl způsobit to, že třpytky padají pomaleji, jakoby se vznášejí. Nemyslím si, že by byl problém v tom, že je rostlinný, ale my jsme používali „obyčejný“ z lékárny. Někdo i doporučuje místo glycerinu udělat silný cukrový sirup (s velkou koncentrací cukru), nezkazí se a má údajně podobné vlastnosti 🙂 Ale osobně nemám vyzkoušeno. Hezký den. Jana

     1. Dobrý den, mohla bych, místo glycerinu, použít dětský olejíček?

  2. Dobrý den,
   asi to není aktuální, ale stalo se to dceři minulý rok. problém byl v druhu třpytek, pak jsme koupili jinde a bylo po problémů. Glycerín jen zpomaluje klesání, ale na plavání nemá vliv. Jinak dcera dělala sněžítka s cukrovou vodou a po roce se to nezkazilo a jsou pořád pěkná

    1. Dobrý den, Miroslavo,
     s cukrovou vodou nemáme zkušenosti. Jedině to vyzkoušet. Hezký den. Romana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.