Skip to main content
glitrová lepidla

Glitrová lepidla – snadné dekorace

Pro jednoduchou dekoraci předmětů můžete využít speciální dekorační glitrová lepidla, která se dají nanášet téměř na každý materiál. Práce s nimi nevyžaduje žádnou velkou zručnost, při tvoření nepotřebujete žádné další pomůcky a hotové výrobky vypadají efektně.

Glitrovými lepidly můžete zdobit papír, dřevo, plast, sklo, pěnovku, textil (pokud jde o dekoraci a nebudete ho prát), kamínky i svíčky. Je možné předměty ozdobit pouze glitrovými lepidly, nebo je využít  k dodekorování.

Pro inspiraci jsme pro vás vybrali dekoraci skleněného svícnu a svíček.

 

Co budete potřebovat?

  • obyčejnou skleničku nebo skleničku od svíčky (může být i se svíčkou)
  • čajové svíčky
  • glitrová lepidla

 

Svícen ve skleničce zdobené glitrovým lepidlemSvícen

Skleničku nejdříve pořádně očistěte. Poté si vyberte barevnou kombinaci lepidel a postupně je nanášejte na sklo. Po zaschnutí zůstanou jen třpytky, proto můžete lepidlo nanášet i ve větší vrstvě. Pokud chcete na skleničku nanést nějaký složitější motiv, můžete si ho předkreslit nebo vytisknout na proužek papíru, který vložíte do skleničky a obrázek obkreslíte. Nemusíte mít obavy, že se vám motiv nepovede. Pokud přetáhnete nebo si obrázek rozmáznete, můžete ho ještě rychle setřít – třeba ubrouskem, než lepidlo zaschne.

Glitrová lepidla schnou podle návodu asi půl hodiny. Nám lepidla schla déle – hlavně větší vrstva lepidla schla asi 2 hodiny. Motivy můžete kreslit i po částech – nakreslit kousek, počkat až uschne a pokračovat v kreslení.

 

Pro odekorování můžete použít i gelovou svíčku ve skleničce. Hotový výrobek může sloužit i jako pěkný dárek, který zvládne vaše dítě samo.

 

Svíčky zdobená glitrovým lepidlemSvíčka

Glitrovými lepidly můžete zdobit i čajové svíčky. Lepidlo by mělo držet i na voskových svíčkách. My jsme zkusili ozdobit čajové svíčky – jak kalíšek, tak i voskový vnitřek svíčky. Na kalíšku nám glitrové lepidlo po zaschnutí drželo výborně, ale na vosku se po zaschnutí začalo odlupovat. Pokud motiv nanesete ke knotu svíčky, sice se obrázek odloupne, ale bude vám tam držet.

 

Dekorace s použitím glitrového lepidla

Tip na závěr

K dodržení linie a úpravě obrázku vám může pomoci i suchý štětec, který pak po použití snadno od lepidla očistíte.

Glitrová lepidla se vám hodí při výrobě dárkového poukazu nebo na škrabošku na karneval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *