Skip to main content
vyrábění z papíru ovečka

Vyrábění z papíru – ovečka a jiná zvířátka

Pomocí bílých proužků papíru můžete vyrobit buclatou ovečku. Podle návodu můžete vytvořit jakákoliv zvířátka např. lev, zebra, tygr…  K vybranému zvířátku pak zvolte vhodné barvy papíru nebo bílou čtvrtku pomalujte motivem srsti vybraného zvířátka.

Co budete potřebovat?

 

Postup:

1. Na bílou čtvrtku si tužkou namalujte hlavu ovečky, šošolku, čtyřlístek a menší kolečko jako podstavu. Na hlavičce ovečce namalujte malá černá očka, oválný čumáček a naznačte tlamičku. Líčka vytvořte nastrouhanou růžovou pastelkou. Čtyřlístek vybarvěte zeleně, šošolku a podkladové kolečko nechte bílé.

nakreslená hlava ovečky a čtyřlístek

2. Vše vystřihněte. Tlamičku na každé straně mírně nařízněte a otvory prostrčte jetelíček.

3. Dalším krokem budou bílé proužky, které si musíte pravítkem naměřit. Proužky jsou 2 cm široké a 16 cm dlouhé. Celkem budete potřebovat 4 proužky.

nastříhané proužky z papíru

4. Když máte proužky hotové, tak jeden po druhém přehněte a v polovině přehybu prostřihněte nůžkami malou díru (tam bude umístěna špejle), to samé udělejte i na krajích proužků.

proužky z papíru s dírkou

5. Proužky postupně nasouvejte na špejli tak, aby vám tvořily hvězdici. Následně jeden pruh po druhém navlékněte na vrchní díl špejle, a tak vytvoříte tělíčko ovečky.

tělíčko z papírových proužků

6. Tavnou pistolí přilepte hlavu ovečky k tělu a bílé kolečko jako podstavu ovečky.

papírová ovečky na stoleOvečka z papíru

 

4 thoughts to “Vyrábění z papíru – ovečka a jiná zvířátka”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.