Skip to main content
vánoční stromek návod

Vánoční stromeček – návod na výrobu

Připravujete se na blížící se Vánoce? Vytváříte doma vánoční výzdobu? Nechte se inspirovat a vyrobte si s námi zasněžený vánoční stromeček. Jeho výroba vám nezabere ani moc času, takže se můžete věnovat pečení, úklidu, zdobení, nakupování a balení dárků i dalším předvánočním činnostem.

 

Co budete potřebovat?

 

Potřeby pro výrobu vánočního stromečku

 

 

Postup:

1. Složte čtvrtku, aby vznikl kužel, a slepte tavnou pistolí překrývající se konce čtvrtky.  Spodní stranu kuželu sestřihněte, aby kužel samostatně stál a držel tvar.

zarovnání kornoutu nůžkami

2. Na takto vytvořenou základnu nalepte tavnou pistolí plát z vatelínu a zastřithěte přečnívající části vatelínu.

pokrytí kornoutu vatalínem

3. Obalte drátek proužkem tkaniny a vytvarujte vánoční hvězdu – konce drátku stočíte – můžete nahradit i ozdobným modelovacím drátkem. Připravte si přízdoby – mašličky z provázku, dřevěnou přízdobu hvězdičky, jehličí. (Můžete použít i již hotové dekorace.)

ozdobičky na stromeček z provázků

4. Pomocí tavné pistole nalepte na stromeček připravené mašličky a hvězdičky a vánoční stromeček je hotov.

Vánoční stromeček

5 thoughts to “Vánoční stromeček – návod na výrobu”

  1. Ten je moc pěkný. Děkuji za návod a ukládám si ho pro použití během přístích vánoc. Kdybste něli ještě nějaké další návody na dekorace a vánoční osvětlení, nebo třeba různé figurky, které bychom mohli vyrábět s dětmi, tak budu moc ráda 🙂

  2. Děkuji za super nápad- stromeček vypadá opravdu krásně a přitom jednoduše, takže ho určitě zvládnou všechny děti. Určitě si ho před vánocemi taky doma vyrobíme a ještě dozdobíme nějakým malým tenkým LED řetězem, aby nám po večerech hezky svítil 🙂

  3. Vše se mně líbí dělám různé věci ze šišek a vás jsem našla další inspirace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *