Skip to main content
tempery náhled

Test temper II. – doplnění

Je to už rok, co jsme provedli velký test temperových barev. Soudě podle vašich ohlasů a i vzhledem k tomu, že to byl nejčtenější článek loňského roku, rozhodli jsme se test doplnit o další dvě značky temper, které jsou k mání na našem trhu.  

Jen pro zopakování – tempery jsou vodou ředitelné barvy, mají vysoké krycí vlastnosti, rychle zasychají a po zaschnutí jsou spíše matné. Temperu je možné po zaschnutí znovu rozmýt, na rozdíl od akrylových barev.

Testovali jsme manipulaci s tubou (otvírání, zavírání, vytlačování), barvy (sytost, výraznost) a jejich míchání (zkusili jsme oranžovou a fialovou) malování, rychlost zasychání a v neposlední řadě smývatelnost a vypratelnost

test - porovnání tempery Maped a Colorinotest vypratelnosti před a po - vlevo Maped, vpravo Colorino

Kritéria testování jsou shodná s minulým testem, kde najdete i detailnější popis toho, co jsme zkoumali a jak hodnotili.

 

 Tempera Maped Color´pepsTempera Paints Colorino Kids
označení v testuXY
obrázekmaped temperycolorino tempery
celkové hodnoceníTempery mají syté přirozeně pěkné barvy. S přidáním vody se dají rozmalovat až vypadají jako vodovky. Odklápěcí víčko na tubě jde ztuha otevřít a při použití větší síly se ulomí a barva ukápne. Tomu lze předejít a odšroubovat víčko celé. Když budete chtít mít opravdu extra syté temperové barvy, pak je o trochu vyšší spotřeba barvy v porovnání s temperami jiných značek.Tempery mají hezké barvy, s tubou se zachází velmi dobře. Problém byl jen s krabičkou, roztrhla se hned při prvním vytahování palety temper. Namíchané barvy oranžová a fialová nebyly až tak hezké.
země výrobyItálieČína
počet ks v balení12 x 12 ml12 x 12 ml
cena za balení188 Kč99 Kč
cena/ml1,30 Kč0,68 Kč
materiál a velikost tubykov, 7 cmkov; 7 cm
vypratelnost a smývatelnostnene
rychlost zasychánístars_08stars_08
manipulace s tuboustars_06stars_08
malovánístars_08stars_07
barvy, míchání barevstars_08stars_06
koupitkoupit

Výsledková listina

Porovnali jsme výsledkyvýsledky testu temper velkého a současného doplňujícího testu a máme vítěze. Ten může být jen jeden, i když to bylo jak se říká o prsa. Nejlépe hodnotíme tempery značky Koh-i-noor, mají hezké barvy a nezatíží vaši peněženku. Jako druhé skončily tempery Faber-Castell a třetí tempery Maped. Poslední dvoje zmiňované jsou barvy z vyšší cenové kategorie, mají hezké přirozené barvy a kvalitní balení. Maped mají ještě malé vnitřní plus za líbivý design se superhrdiny.


Jaké značky temper jste vyzkoušeli? Jakou s nimi máte zkušenost? Je tento test temper pro vás užitený? Podělte se o váš názor dole v komentářích nebo na facebooku

2 thoughts to “Test temper II. – doplnění”

  1. Asi jste měli na mysli:
    “ Temperu je možné po zaschnutí znovu rozmýt, na rozdíl od AKRYLOVÝCH barev.“
    Akvarel je také znovu rozmývatelný.

    1. Děkujeme za poznámku. Ano, máte pravdu. Akvarel je znovu rozmývatelný. Opraveno.
      Romana, Školní svět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.