Skip to main content
tavná pistole

Tavná lepicí pistole – jak na to

Naši nabídku rozšířila velmi šikovná věcička, kterou je tavná lepicí pistole. V našem jarním tvoření jste se s ní už setkali, ale její využití je opravdu široké. Můžete s ní lepit papír, korek, různé ozdůbky, mušličky, kamínky, větvičky a všelijaké jiné věci, které nepřilepíte obyčejným lepidlem.

Jak tavná lepicí pistole funguje?

Do zadní části pistole vložíte lepicí tyčinku a tavnou pistoli zapojíte do zásuvky. Pistole se začne zahřívat, takže pozor při manipulaci – hrot je opravdu horký. Jakmile je tyčinka roztavená, můžete ji vytlačovat a lepit s ní zvolené předměty.

tavné tyčinky do tavené pistoleTavná pistole

Po vytlačení je hmota z tyčinky lepivá do té chvíle, dokud nevychladne. Chladnutí netrvá příliš dlouho, takže přilepujte rychleji. Pokud by se vám stalo, že hmota vychladne, než jste stačili přilepit, co jste chtěli, můžete hmotu odloupnout: Pozor – nejde odloupnout z papíru, kartonu apod., aniž byste ho nepoškodili.

Manipulace s tavnou pistolí je jednoduchá a práci s ní zvládnou i děti, které si hravě vyrobí i hračky podle vlastní fantazie. Při práci na děti raději dohlížejte, aby se nepopálily o hrot nebo horkou hmotu.

Lepicí tyčinky můžete pořídit jak transparentní, tak barevné. Barevné tyčinky lze využít rovnou k dekoraci.

Kdy určitě tavnou pistoli oceníte?

Velice užitečná je při zdobení věnců – ať už adventního věnce nebo různých jarních věnečků. Tavnou pistolí na věnce přilepíte menší svíčky, mašličky, skořici, sušené ovoce, suché květy apod. Také pokud chcete ozdobit svíčku, můžete použít tavnou pistoli. My jsme ji použili k přilepování sisalového papíru na špejle.

Pokud máte doma kutila, určitě vás v koupi podpoří, protože tavná pistole je dobrým pomocníkem při různých malých domácích opravách i úpravách. Přilepíte tak třeba háček na kachličky nebo na dveře, aniž byste podklad poškodili.

2 thoughts to “Tavná lepicí pistole – jak na to”

    1. Dobrý den, Kláro, postupujte podle návodu v článku. Případně napište, který krok vám není jasný. Školní svět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *