Skip to main content
52 nápadů pro děti

52 nápadů pro děti na každý týden v roce – recenze

52 nápadů pro děti na každý týden v roce je soubornou knížkou, která obsahuje výběr nejzajímavějších návodů a výrobků z edice Malá dětská dílna.

Knížka je prakticky rozdělena podle ročních období a každému týdnu v roce je věnovám jeden projekt. Najdete zde52 nápadů pro děti na každý den v roce různé techniky – jednoduché skládání z papíru, práci s textilem nebo malování na sklo, ale i méně obvyklé techniky, např. drátkování, pletení z pedigu nebo tvorbu loutek.

U každého návodu najdete přehledný seznam materiálů a pomůcek, které budete potřebovat. Následuje samotný návod, včetně názorných fotografií. Na konci knížky je přiloženo také několik stránek šablon, které můžete snadno obkreslit nebo vystřihnout.

Knížku napsaly české autorky, takže použité materiály a pomůcky snadno seženete a nestane se vám, jako u mnoha přeložených knížek, že nevíte, kde věci sehnat.

Klady:

+ Dostupné pomůcky a materiály
+ Skvělé fotografie
+ Jasné a přehledné návody
+ Dobré členění knížky
+ Skvělé nápady a originální techniky

Zápory:

– Někdy složitější výrobky a techniky, které děti nezvládnou, a návody jsou jen pro šikovné rodiče
– Možná by bylo užitečné nějaké vyjádření obtížnosti jednotlivých postupů


Celkově můžeme knížku 52 nápadů pro děti doporučit všem maminkám i pedagogům, kteří s dětmi rádi vyrábějí a zkoušejí nové věci, případně hledají nové nápady, co na volná odpoledne s dětmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *