Skip to main content
razítka

Razítka Aladine – používání a údržba

Máte doma dětská razítka Aladine? Děti si s nimi rády hrají, ale s údržbou je to už složitější? Pokud totiž na razítku zůstane inkoust a vy ho vrátíte zpět mezi ostatní razítka, zamaže vám je. Jak tedy správně razítka používat a hlavně udržovat?

Práce s razítkem

ukázka práce s razítky pro dětiV balení razítek najdete inkoustovou podušku.

Tato poduška je vždy dostatečně velká, aby se na ní vešlo celé razítko. Razítko položte na podušku a dlaní rovnoměrně přitlačte. Inkoust by se vám tak neměl dostat na ruku a inkoustová barva by měla být rovnoměrně na razítku rozprostřena.

Poté razítko obtiskněte jedním pohybem na papír. Opět přitlačte po celé ploše razítka – nejlépe dlaní.

Obtisk nechte chvilinku zaschnout. Pak můžete s obtisknutým motivem dál pracovat – třeba ho vybarvit.

obtisknutí razítkaInkoustová razítkovací barva v podušce je nezávadná, omyvatelná a vypratelná. Pokud děti při razítkování zašpiní oblečení nebo ubrus, látku zaperte ve studené vodě pomocí pracího prostředku.

Razítkovací podušku nenechávejte zbytečně otevřenou, aby vám barva nevysychala. Razítkovací podušku skladujte v obrácené poloze. Docílí tak toho, že poduška nebude vysychat a bude stále dobře barvit.

 

Práce s více barevnými poduškami

Pokud kombinujete barevné podušky, vždy před použitím jiné barvy odstraňte zbytky původní barvy z razítka, aby se vám neznehodnotily barevné polštářky smícháním s jinou barvou. Původní barvu z razítka odstraníte třeba vlhkým hadříkem či vlhčenými ubrousky.

čištění razítka

Po razítkování

Hned po skončení hry s razítky opláchtěte razítka pod tekoucí studenou vodou, můžete použít i kartáček. Razítka nechte uschnout a poté je vraťte zpět do krabičky.

mytí razítka pod tekoucí vodou

Pokud se vám po častém mytí bude smazávat motiv na vrchní straně razítka, můžete ho obtáhnout permanentním fixem.

Praní razítek

Tamponová razítka je možné také jednou za čas vyprat. Zvolte program pro jemné prádlo, razítka strčte do sáčku na jemné prádlo a za 15 minut se můžete těšit na čistá razítka.

Když budete o razítka Aladine pečovat, vydrží vám déle a udělají ještě spoustu krásných věcí. Můžete je použít na dozdobení vaku na cvičky nebo trička.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.