Skip to main content

Jak na textilní barvy Cadence aneb Vykouzlete batoh s jednorožcem

 

Máte doma jednobarevné tričko, tašku nebo polštář, které volají o pozornost? Vdechněte jim nový život prostřednictvím textilních barev, šablon a razítek. Na školním vaku se naučíte, jak zacházet s barvami Cadance na textil. Nebojte se, je to opravdu jednoduché.

Budete potřebovat:

A můžete začít tvořit pohádkový batůžek na všechny holčičí poklady. Do batůžku dejte igelit jako ochranu před prosáknutím barev na druhou stranu. Přiložte šablonu jednorožce a nepotřebné části šablony zakryjte igelity (tvrdými papíry). Tekutými barvami ve spreji nasprejujte všechny 3 uvedené barvy na různá místa (žlutá, růžová a smaragdově zelená). Doporučujeme sprejovat části obrázku. Nedávejte příliš barvy jednu přes druhou, aby vám vynikly jejich originální zářivé odstíny.

 

 

Po nasprejování vysušte vše kuchyňskými papírovými utěrkami (válcujte). Teprve potom můžete všechny igelity a šablony z batůžku sundat.

 

Šablonu jednorožce dejte bokem a doplňte vzor hvězdiček i z druhé strany jednorožce. Postup je stejný: nepotřebné části vzoru zakryjte igelity, sprejujte žlutou barvou a vysušte kuchyňskými papírovými utěrkami.

 

Zajímavě vypadá okraj batůžku, pokud jej na chvíli shrnete do stahovací šňůrky a v tomto shrnutém stavu sprejujete pouze tento okraj. V našem případě žlutou barvou. Můžete hned zase šňůrky roztáhnout, narovnat shrnutý okraj a pokračovat v práci.

 

Ze sady razítek si vyberte potřebné motivy, které natiskněte s použitím   černé textilní podušky. V našem případě hvězdičky, kometu, duhu a blesk. Aby se razítka hezky otiskla, tlačte na středy razítek. Pokud nemáte na vaku kaluže ze sprejovacích barev, můžete tisknout ihned. Podklad nemusí být zcela zaschlý.

 

Razítka nechte chvíli zaschnout. Obyčejnou vodou a širším štětcem pak namočte motivy hvězdiček a komet. Můžete namočit i jejich blízké okolí. Odlijte si trošku žluté sprejovací barvy do kelímku a úzkým štětcem namalujte žluté tečky do středu hvězdiček. V namočeném prostředí se hezky rozpíjejí. Pokud chcete hvězdičky nerozpité, musí být podklad suchý a jen maličko barvy ve štětci (na špičce štětce).

 

Detaily jednorožce dokreslete konturami (hříva, ocas, kopýtka, oko, nozdra a roh). Do středu hvězdiček (razítek) udělejte zlaté tečky. Blesky (razítka) z jedné strany obtáhněte bílou lesklou konturou. Ostatními barvami vymalujte pomocí čárek ocasy komet a barevnou duhu. A cokoli dalšího, co vás napadne.

 

Po uschnutí batoh zažehlete žehličkou přes jemnou textilii (zafixujte) a můžete používat. 

Podívejte se na výsledek.

Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější praní je ruční praní nebo použijte šetrný prací prášek a šetrný program v pračce. Obrázek přitom vtáhněte dovnitř batůžku, aby se neodíral o buben pračky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *