Skip to main content
barvy na textil Cadence - kontury

Jak na textilní barvy Cadence aneb Vykouzlete batoh s jednorožcem

 

Máte doma jednobarevné tričko, tašku nebo polštář, které volají o pozornost? Vdechněte jim nový život prostřednictvím textilních barev, šablon a razítek. Na školním vaku se naučíte, jak zacházet s barvami Cadance na textil. Nebojte se, je to opravdu jednoduché.

Budete potřebovat:

Jak používat textilní barvy Cadence

A můžete začít tvořit pohádkový batůžek na všechny holčičí poklady. Do batůžku dejte igelit jako ochranu před prosáknutím barev na druhou stranu. Přiložte šablonu jednorožce a nepotřebné části šablony zakryjte igelity (tvrdými papíry). Tekutými barvami ve spreji nasprejujte všechny 3 uvedené barvy na různá místa (žlutá, růžová a smaragdově zelená). Doporučujeme sprejovat části obrázku. Nedávejte příliš textilní barvy jednu přes druhou, aby vám vynikly jejich originální zářivé odstíny.

Použití textilních sprejů Cadence a šablony jednorožce 

 

Po nasprejování vysušte vše kuchyňskými papírovými utěrkami (válcujte). Teprve potom můžete všechny igelity a šablony z batůžku sundat.

Sušení šablony Jednorožce přestříkané textilními barvami Cadence Ukázka jednorožce vytvořeného pomocí šablony sprejů na textil na vaku

Jak pracovat s šablonou

Šablonu jednorožce dejte bokem a doplňte vzor hvězdiček i z druhé strany jednorožce. Postup je stejný: nepotřebné části vzoru zakryjte igelity, sprejujte žlutou barvou a vysušte kuchyňskými papírovými utěrkami.

Zakrytí obrázku

 

Zajímavě vypadá okraj batůžku, pokud jej na chvíli shrnete do stahovací šňůrky a v tomto shrnutém stavu sprejujete pouze tento okraj. V našem případě žlutou barvou. Můžete hned zase šňůrky roztáhnout, narovnat shrnutý okraj a pokračovat v práci.

Použité textilních sprejů Cadence na školní vak

Práce s razítky a textilními barvami

Ze sady razítek si vyberte potřebné motivy, které natiskněte s použitím   černé textilní podušky. V našem případě hvězdičky, kometu, duhu a blesk. Aby se razítka hezky otiskla, tlačte na středy razítek. Pokud nemáte na vaku kaluže ze sprejovacích barev, můžete tisknout ihned. Podklad nemusí být zcela zaschlý.

Razítkování školního vaku

 

Razítka nechte chvíli zaschnout. Obyčejnou vodou a širším štětcem pak namočte motivy hvězdiček a komet. Můžete namočit i jejich blízké okolí. Odlijte si trošku žluté sprejovací barvy do kelímku a úzkým štětcem namalujte žluté tečky do středu hvězdiček. V namočeném prostředí se hezky rozpíjejí. Pokud chcete hvězdičky nerozpité, musí být podklad suchý a jen maličko barvy ve štětci (na špičce štětce).

Vybarvování obtisků razítek na textil Aladine Dotváření plasticity hvězdiček

Dozdobení vaku

Detaily jednorožce dokreslete konturami (hříva, ocas, kopýtka, oko, nozdra a roh). Do středu hvězdiček (razítek) udělejte zlaté tečky. Blesky (razítka) z jedné strany obtáhněte bílou lesklou konturou. Ostatními barvami vymalujte pomocí čárek ocasy komet a barevnou duhu. A cokoli dalšího, co vás napadne.

Detail práce s barvami tvořícími plastický efekt Detail plasticky působící duhy

 

Po uschnutí batoh zažehlete žehličkou přes jemnou textilii (zafixujte) a můžete používat. 

Podívejte se na výsledek.

Hotový školní vak na zádech dívky

Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější praní je ruční praní nebo použijte šetrný prací prášek a šetrný program v pračce. Obrázek přitom vtáhněte dovnitř batůžku, aby se neodíral o buben pračky.

Přečtěte si článek o tom, jak udržovat razítka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.