Skip to main content
adventní věnec

Adventní věnec

Vyrobte si adventní věnec. Vánoce se rychle blíží, což dokazuje první sníh za oknem, vánoční koledy hrající z rádií nebo spousty lidí v nákupních centrech shánějící dárky pod stromeček. Blížící se Štědrý den odpočítávají adventní neděle – železná, bronzová, stříbrná a zlatá. Zvykem o těchto adventních nedělích je zapalování svíčky na adventním věnci.

 

Co budete potřebovat na adventní věnec?

příprava na adventní věnec

 

Postup

1. Na věnec je nejlepší použít větvičky jedle – budou vám nejlépe kopírovat tvar věnce a nebudete mít popíchané ruce. Větvičky nastříháme na malé kousky a postupně přivazujeme zeleným drátkem na slaměný základ.

kladení srmkových větývek na korpus věnce

2. Postupně pokračujeme s připevňováním větviček, až je věnec celý obalený (na spodní stranu větvičky nedávejte – věnec bude ležet na stole rovně.

věnec ze smrkových větývek

3. Do věnce zapíchněte svícny a na ně dejte svíčky – snažte se je připevnit co nejrovněji, aby vám nestékal vosk. Na svíčky uvažte mašličky (mašličky vyztužené tenounkým drátkem budou lépe držet tvar). Další dozdobení je už na vaší fantazii. Ozdoby přilepujte na věnec pomocí tavné pistole. K ozdobení můžete využít přírodní materiál – sušené pomeranče, citrony, limetky i jablíčka, celou skořici, perníčky, badyán apod. Pokud se vám nehodí přírodní zdobení, použijte malé baněčky, vločky, dárečky a podobné malé ozdůbky.

Adventní věnec se svíčkami

4. A adventní věnec je hotov. Stačí už jen o nedělích zapalovat svíčky.

Věnec ozdobený fialovými kouličkami zapálená první adventní svíčka

Přejeme příjemné vánoční vyrábění!

Vánoční věnec si můžete i udělat na dveře >>

 

 

3 thoughts to “Adventní věnec”

  1. Úžasné pokusím se o to samé moc a moc děkuji za vložení vašeho obrázku na google . Skvělá inspirace .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *