Skip to main content

Vánoční věnce na stůl i dveře

 

Vyrobte si vlastní vánoční věnce, které dáte na stůl a zavěsíte na dveře. Věnec je vděčnou dekorací pro potěšení oka i duše.  A může vám vydržet i na příští rok.

 

Adventní věnec na stůl

Co potřebujete k výrobě:

Věnec a stojánky na svíčky nastříkejte třeba zlatým sprejem Edding. Použití spreje je velmi jednoduché. Před použitím sprej 3 minuty protřepávejte. Stříkejte ze vzdálenosti 20 cm. Barva zasychá do 3 minut, ale skutečně suchá je za 30 minut. Doporučujeme používat sprej venku nebo u otevřeného okna, abyste vyvětrali výpary. Na nabarvený věnec můžete naaranžovat další dekorace. K jejich přichycení použijte tavnou pistoli.

Základ adventního věnce ve zlaté barvěAdventní věnec červeno zelenýDetail dekorací adventního věnce

 

Proč se dává na stůl adventní věnec? Tento zvyk souvisí s křesťanskou oslavou Vánoc. Je to takové symbolické odpočítávání doby příprav na vlastní Vánoce. Svíčka na věnci se zapaluje každou adventní neděli. Není určená velikost ani vzhled svíček či věnce. Je na vaší invenci, jak se tohoto zvyku chopíte.

 

Vánoční věnec na dveře

Na věnec spletený z větývek či šlahounů nastříkejte barvu sprejem Edding zlaté nebo jiné barvy hodící se k dekoracím. Nechte barvu uschnout a následně naaranžujte dekorace. Přidělat je můžete tavnou pistolí nebo drátkem.

Zlatý základ na věnec na dveřeOzdobený vánoční věnec na dveřeDetail dekorací na vánočním věnci na dveřích

 

Záleží na každém, jakou má fantazii a jaké má dekorace po ruce. Na věnec se hodí menší ozdobičky, textilní mašle, přírodniny, které můžete barevně dotvořit akrylovým sprejem Edding. Podívejte se pro insipraci na další vánoční věnce na dveře.

Vánoční věnec na dveřeVánoční věnec na dveře s přírodními materiályVánoční věnec na dveře s ptáčkem

Nyní máte všechno na vánoční věnce. Náměty a věci, které k výrobě věnců potřebujete. Napište nám do komentáře, jak se vám dílo daří.

TIP: Zaujali vás spreje Edding a přemýšlíte, na co je ještě použít? Inspirujte se v článku Z okoukaných dekorací opět hvězdy.

 

2 thoughts to “Vánoční věnce na stůl i dveře”

  1. To je super, kolik krásy dokáže udělat speltených pár větviček, svíčky a trocha chvojí. Náod si tisknu a příští vánoce si tento věnec rozhodně vyrobím 🙂

  2. Moc děkuji za návod- věneček vypadá jako moc pěkná vánoční dekorace. Určitě si ho letos s dětmi vyrobíme- a přidám na něj ještě nějaký malý vánoční světelný řetěz, ať můžeme svítit i mimo adventní neděle 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.