Skip to main content
záložka do knihy

Záložka do knihy – návod na výrobu

Večer se nám začíná rychleji stmívat a je větší chladno. Ideální doba sednout si doma k oblíbené knize a hrnku s čajem. Ozdobte svou knihu a vyrobte si s námi originální a zároveň praktickou záložku.


 Co budete potřebovat?

 

 

 

 

 

Postup:

Vystřihněte pruh bílého tvrdého papíru o rozměrech: délka cca 25 cm a šířka cca 6 cm.

Vyberte si různě barevné nebo ozdobné papíry, které budete chtít použít na záložku. Ty nastříhejte na 5-6 kratších proužků tak, že když je naskládáte na vystřiženou čtvrtku, měly by ji celou zakrýt. Pak proužky na pruh čtvrtky nalepte.

proužky z papíru a lepidlo

Záložku přehněte podélně na polovinu. Ze strany, kde je bílý papír, začněte směrem vzhůru přeloženou záložku šikmo nastřihávat. Pozor, nestříhejte až do konce, záložku nesmíte nikde přestříhnout.

nastřihávání proužku papíru

Záložku rozevřete a otočte barevnou stranou vzhůru.  Na této straně vznikla taková véčka, která směřují směrem vzhůru. Každé druhé véčko přehněte směrem dolů. Cílem je, aby jedna véčka směřovala nahoru a druhá dolů.

vytvoření plastického efektu na papírové záložce

Zastříhněte okraje záložky do kulata. Nyní nastříhejte 8 kousků bavlnky dlouhých asi 10 cm. Ty přehněte v polovině a v přehnutí uvažte. Takto vytvořený střapeček připevněte k záložce. Záložka je na světě.

střapec na papírvou záložku

papírová záložka do knihy

 

 

One thought to “Záložka do knihy – návod na výrobu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *