Skip to main content
záložka do knihy

Záložka do knihy – návod na výrobu

Večer se nám začíná rychleji stmívat a je větší chladno. Ideální doba sednout si doma k oblíbené knize a hrnku s čajem. Ozdobte svou knihu a vyrobte si s námi originální a zároveň praktickou záložku.


 Co budete potřebovat?

 

 

 

 

 

Postup:

Vystřihněte pruh bílého tvrdého papíru o rozměrech: délka cca 25 cm a šířka cca 6 cm.

Vyberte si různě barevné nebo ozdobné papíry, které budete chtít použít na záložku. Ty nastříhejte na 5-6 kratších proužků tak, že když je naskládáte na vystřiženou čtvrtku, měly by ji celou zakrýt. Pak proužky na pruh čtvrtky nalepte.

postup 1

Záložku přehněte podélně na polovinu. Ze strany, kde je bílý papír, začněte směrem vzhůru přeloženou záložku šikmo nastřihávat. Pozor, nestříhejte až do konce, záložku nesmíte nikde přestříhnout.

postup 2

Záložku rozevřete a otočte barevnou stranou vzhůru.  Na této straně vznikla taková véčka, která směřují směrem vzhůru. Každé druhé véčko přehněte směrem dolů. Cílem je, aby jedna véčka směřovala nahoru a druhá dolů.

postup 3

Zastříhněte okraje záložky do kulata. Nyní nastříhejte 8 kousků bavlnky dlouhých asi 10 cm. Ty přehněte v polovině a v přehnutí uvažte. Takto vytvořený střapeček připevněte k záložce.

postup 4

záložka do knihy

 

 

 

One thought to “Záložka do knihy – návod na výrobu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *