Skip to main content

Vytvořte dětské letní tričko s barvami na textil a razítky

Jedete k moři nebo k rybníku? Vytvořte dětem stylové tričko, které bude ladit s probíhajícím létem. Tričko můžete jen nastříkat barvou na textil nebo ještě doladit obrázky, a to pomocí razítek a fix na textil.

Co potřebujete

Vezměte tričko, vyperte ho (bez aviváže) a vyžehlete, abyste nepracovali s pomačkanou látkou. Na razítkování se vám bude hodit rovný pevný podklad. Ten docílíte tím, že vložíte do trička karton. Než začnete pracovat s barvami ve spreji, doporučujeme zakrýt pracovní plochu igelitem.

 

Jak letní tričko nabarvit

letní tričko s podmořským světem

Nyní přichází na řadu textilní barvy ve spreji. Jejich použití je velmi jednoduché. Jako základní barvu jsme použili barvu na textil Cadence Your Fashion Shine odstíny smaragdové a měděné (na dotvoření podmořského dna). Barvy mají perleťový nádech. Můžete s nimi pracovat i na tmavý textil. Po nanesení barvy si látka zachová dokonalou pružnost, a to díky konzistenci barev, které se dokonale spojí s látkou.

Chcete víc barevných odstínů? Použijte hned po sobě víc barev. Barvy se za mokra do sebe zapíjí a vytváří nové odstíny.

Když jste s barvami spokojení, tak je nechte 24 hodiny zaschnout a pak důkladně zafixujte zažehlením přes pečící papír. Perte z rubu na 40 °C.

U trička s podmořským životem jsme ještě použili třpytivý stříbrný sprej na textil Cadence, aby vzniklo zdání skutečné mořské hladiny. I tento sprej vynikne na černém textilu nebo vám zjemní textil bílý. Barvu můžete použít i na další povrchy, jako je dřevo, keramika, kámen, kov či beton.

Fixace probíhá stejně, jako u spreje Fashion Shine. Po 24 hodinách, kdy barva zaschne, přes pečící papír zažehlete a pak perte raději v ruce. Obě barvy před jejich použitím pouze dobře protřepejte. Nástroje a pracovní plochu umyjte vodou a mýdlem.

 

Jak na podmořský motiv na tričku

detail letní tričko

Když máte tričko barevné, tak přichází na řadu razítkování a kreslení popisovačem na textil. Použili jsme gelová razítka AladinE s motivem podmořského světa a černý popisovač Centropen. Černým popisovačem jsme napsali text a nakreslili vlny a podmořské dno.
Vybrali jsme motiv razítka a za pomoci razítkovacího bloku a polštářku jsme tiskli stejně, jako s klasickým razítkem. Razítko po skončení práce, stačí umýt ve vlažné vodě. V Prázdninovém seriálu najdete návod na práci s razítkovacím blokem.
Na závěr nechte vše řádně uschnout, přežehlete přes pečící papír a s tričkem můžete dělat na pláži parádu.

 

Spirála na letním tričku

letní tričko a spirála hotové letní tričko se spirálou

Chcete letní tričko ozvláštněné spirálou? Místo na tričku, kde chcete mít střed spirály, uchopte do prstů a prsty otáčejte, jako byste šroubovali lahev. Tričko stáčejte tak dlouho, jak chcete mít velkou spirálu. Pokud se vám utvoří boule, tak ji uhlaďte do požadovaného tvaru. Vezměte sprej na textil a postupujte stejně, jako u trička s razítky.

Děkujeme paní Monice z Prahy za poskytnutí triček a návodu, jak tato trička zdobila. Také tvoříte a chcete se pochlubit svým dílem? Napište nám na info@activacek.cz.

Prohlédněte si na Pinterestu profil e-shopu Activáček, kde najdete inspirace na další textilní projekty. Podělte se o svou zkušenost s výrobou trička pro děti. Jaké motivy u vás vyhrávají?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *