Skip to main content
karnevalová škraboška

Karnevalová škraboška

Po svátku Tří králů nám začalo karnevalové neboli masopustní období, které trvá až do Popeleční středy. Toto období se vyznačuje veselím a hodováním. Pořádají se také karnevaly či maškarní plesy pro děti i pro dospělé. Na tyto plesy se převlékáme do masek. Masku můžete doplnit i škraboškou. Jak takovou škrabošku vyrobit, zjistíte v našem návodu.

 

Co budete potřebovat?

 

Karnevalová škraboškaPostup:

1. Vytiskněte si šablonku, vystřihněte ji a obkreslete na tvrdý papír (můžete použít i barevný papír) nebo pěnovku. Obkreslenou škrabošku vystřihněte a ozdobte podle vlastní fantazie.

2. Hotovou škrabošku přilepte ke špejli pomocí samolepicí pásky. Špejli si předtím natřete na požadovanou barvu (fixou nebo vodovkou).

3. Karnevalová škraboškaŠkrabošku můžete také přidělat na gumu – udělejte po obou stranách hotové škrabošky malou dírku a přivažte gumu. Dětem pak bude škraboška na obličeji držet a nemusíte se bát, že ji někde ztratí.

4. Pokud chcete jiný tvar škrabošky, použijte základní škrabošku, kterou si upravíte do požadovaného tvaru – stejně jako my jsme vyrobili motýla a batmana.

 

Šablonky

Základní

Škraboška základníKarnevalová škraboška

Motýl, Batman

Škraboška motýl a batman

 

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *