Skip to main content
škraboška na karneval

Škraboška na karneval

Chystáte se letos na karneval nebo maškarní bál? Už máte vymyšlenou masku? K její výrobě a dotažení k naprosté dokonalosti, můžete využít barvy na obličej nebo náš rychlý a jednoduchý návod na tvorbu originální škrabošky. Užijte si karneval!

 

Co budete potřebovat?potřeby na vyrábění

Postup:

Na tvrdý papír nebo karton si nakreslete šablonu škrabošky. Škraboška může mít i jiný tvar, nežli máme v našem návodu. Tu vystřihněte a namalujte libovolnou akrylovou barvou tak, aby ladila s ostatním použitým materiálem.

postup

Než nabarvená maska zaschne, vyrobte si papírová pírka, kterými budete pak škrabošku zdobit. Pod obyčejný kancelářský bílý papír umístěte lístek rostliny a voskovkou přejíždějte papír od spodu listu směrem vzhůru (tzv. frotáž), list včetně žilkování se překreslí na papír. Listů si připravte několik, pak je vystřihněte. Myslete na to, že na škrabošku jsou zapotřebí na krajní část větší listy, u očí však použijete menší.

postup 2

postup 3

postup 4

Když máte nabarvenou škrabošku zaschlou a přichystané lístky, začněte je lepit. První velký lístek by měl být zhruba uprostřed čela blíž k okraji masky, aby přečníval. Od něj na každou stranu přilepte stejný počet dalších lístků. V dalších řadách už používejte listy menší.

postup 5

Nyní škrabošku dozdobte třpytkami, flitry či korálky tak, jak se vám to bude líbit.

postup 6

Nakonec zbývá vyrobit držátko ke škrabošce. To vyrobíte ze tří špejlí, které dáte k sobě a omotáte samolepicí ozdobnou páskou. Držátko přilepte tavnou pistolí ke škrabošce na stranu, která vám nejlépe vyhovuje. A můžete jít plesat 🙂

držátkodržátko 2

škraboška

Škraboška je na světě. Napište nám do komentáře, kam všude s ní půjdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.